Зберігання свіжих овочів та приготування овочевих страв на пару

Смачно

Ніжні свіжі овочі потребують особливого ставлення. Для страв із свіжих овочів найкращим є приготування на пару, що допоможе зберегти максимальну кількість вітамінів та корисних речовин. Не слід зловживати тривалим зберіганням овочів у холодильнику.


Свіжі овочі найкраще підходять для приготування ніжних овочевих страв. Вони майже не потребують вживання приправ, але добре поєднуються зі свіжою зеленню, зеленими листовими овочами, ніжними сортами м’яса, птиці та риби. Завдяки цьому страви, приготовані зі свіжими овочами, виняткові – тонкі на смак, ароматні та просто тануть у роті. Ці овочі також мають одну велику перевагу – вони багаті на мінеральні солі на вітаміни, містять більше води на менше клітковини. А також містять багато цукру, який по мірі росту та дозрівання перетворюється на крохмаль. Саме тому овочі мають солодкий смак. Вони легко втрачають воду через тонку шкірку та швидко в’януть. Тому, аби додати стравам багатого смаку, купляючи овочі, переконайтеся у їх свіжості.

Очищення від шкірки

Шкірка овочів достатньо тонка, тому не всі вони потребують чищення. Коренеплоди необхідно пошкребти та помити. Якщо у вас є підстави вважати, що овочі були занадто удобрені, зніміть шкірку потовще. Молоду картоплю можна промити, замочити у холодній підсоленій воді, і тоді можна буде легко зняти шкірку.

Зберігання овочів

  • Не зберігайте свіжі овочі у холодильнику більш, ніж 2-3 дні.
  • Після ополіскування покладіть шпинат або салат у пластиковий пакет.
  • Свіжі буряк або морква не зів’януть, якщо обмотати їх вологим паперовим рушником.
  • Нечищена картопля зберігається довше, аніж промита.

Спосіб приготування

Свіжі овочі не потребують тривалої обробки для повного приготування, вони швидко переварюються, тому бажано готувати їх на пару або з мінімальним додаванням води. Потім просто змажте їх вершковим маслом або маслом із хлібними сухарями. Овочі можна тушкувати, готувати на пару або варити з них легкі супи. Вони чудово підходять до приготування салатів, які при бажанні можна приправити соусом, збризнути лимонним соком та оливковою олією.

, , , , , , ,