Корисні поради про заморожування продуктів

Смачно

Заморожування продуктів не таке просте як здається. Потрібно знати що і як слід заморожувати. Дізнайтесь декілька корисних порад на тему заморожування продуктів.

Приготування овочів і фруктів для замороження

  1. Слід вибирати лише зрілі та здорові продукти, почистити та вимити їх, за потреби, бланшувати. Не потрібно бланшувати помідори, кабачки, часник і цибулю.
  2. Ретельно зцідити воду. Овочі та фрукти повинні бути абсолютно сухі.
  3. Приготувати торбинки для заморожування. Вони мають бути щільними та витривалими до низьких температур. Найкраще, якщо мають застібки та місце для опису продукту.
  4. Розділені на порції продукти слід підписати (обов’язково вказати дату замороження!), покласти до морозильної камери і… готово!!!

Які продукти не можна заморожувати?

  • Яйця в шкарлупі. При температурі нижче нуля вода, яка міститься в яйці, збільшується в об’ємі, що може призвести до збільшення тиску на шкарлупу, яка тріскає. Через утворену щілину всередину потрапляють шкідливі бактерії.
  • Овочі, які містять багато води, такі як зелень селери, салат або огірки. Заморожуються легко та швидко, але після розмороження стають гнилими та розм’яклими.
  • М’які сири з високим вмістом води, такі як «рікотта», кисломолочний або сметанковий сир. Після розмороження втрачають свою пухнасту фактуру.
  • Харчові емульсії, такі як сметана чи майонез. Після розмороження розщеплюються та змінюють консистенцію.
, , ,