6 ідей збалансованих здорових страв на роботі

Корисно

Не маєте часу готувати на роботі? Після кількох годин розумової праці маєте бажання заснути на столі? Пізнайте прості способи здорового енергетичного харчування.

1. Утома є результатом недосипання та нестачі рідини

Тіло дорослої особи втрачає щогодини 50-100 мл рідини, тобто навіть восьмигодинний сон може спричинити її дефіцит. Навіть якщо після пробудження не відчуваєте спраги, організм накопичує нестачу вологи протягом дня. Тому, щогодини слід випивати склянку води.

2. Їжте менше «пустих» калорій

Кравецький метр обкручений навколо гамбургера на світлому тліПусті калорії знаходяться в харчових продуктах, які забезпечують занадто багато енергії, але не містять важливих поживних речовин, таких як вітаміни та мінерали. Найкращим прикладом є цукор. Він містить лише чисту енергію. Крім цього, також солодощі, біла випічка, більшість готових до вживання продуктів або страв швидкого приготування. Вони містять багато калорій, але нічого крім них. При підвищеній розумовій діяльності та незначній фізичній активності організмові передусім потрібні амінокислоти, ненасичені жирні кислоти, вітаміни, мінерали та клітковина. Ці поживні елементи в основному містяться в натуральних і незначно оброблених харчових продуктах, таких як свіжі овочі та фрукти, цільні зерна збіжжя, молокопродукти та риба.

3. Їжте яскраво

Відноситеся до осіб, яким важко вживати рекомендовані 5 порцій овочів і фруктів щодня? Це легко зробити, якщо скомпонувати по 3 кольори в одній страві. Їжа буде красивою і кольоровою, розмаїтою, що водночас робить її здоровішою.

4. Першим прийомом їжі завжди має бути сніданок

Ви з тих людей, які не їдять сніданок? Тому, що не голодні чи не маєте часу? Не потрібно їсти багато рано вранці. Невеличкого сніданку по-дорозі чи в офісі цілком вистачить. Це дозволить уникнути відчуття голоду та нездорових перекусок.

5. Не можна залишатися голодним у полудень

Жінка з салатом в офісі за комп'ютеромСніданок допомагає втамовувати голод до обіду. Таким чином не з’їсте в обід забагато, що може спричинити втому після нього. Їжте стільки, скільки потрібно, щоб втамувати голод. Не переїдайте. Що ще викликає занепокоєння? Передусім, поєднання вуглеводів і жирів, тобто типовий стейк зі смаженою картоплею та пудинг. Намагайтеся їсти обід без картоплі, макаронів або хліба. Замість цього впроваджуйте в меню білки й овочі, наприклад, салат із качиної грудки, риба з овочами, або ж салат зі стейком (без смаженої картоплі). На завершення кава «еспресо» – і ви готові до роботи.

6. Здорова їжа в дорозі

Подорожуючи, можна їсти корисну їжу. Звичайно ж, це важче зробити, ніж у випадку приготування обіду вдома. Найголовніша порада – візьміть із собою пляшку води, фрукти та горіхи. Зникне необхідність зупинятися, щоб купити щось поїсти. Завжди поєднуйте «нездорове» з чимось «корисним». Якщо купуєте сосиску чи гамбургер, пізніше з’їжте салат, фрукт або йогурт. Майже на всіх заправках можна купити свіжі соки. У дорозі не варто їсти занадто багато, натомість, хоча б один раз у день щось корисне.

, , , ,