Індійська кухня

Красиво

Страви індійської кухні – справжній рай для відчуттів.

Чудово прикрашені страви радують око, аромати приправ збуджують відчуття, а різноманіття смаків захоплює подих. Трапеза складається із закуски, найчастіше салату, основної страви, різноманітних паст, пікулі та неперевершеної випічки – чапаті, яку їдять з овочами та рисом. З точки зору індусів їжа є даром богів людям. Саме тому приготування страв вимагає поваги та уваги.

Вимушені вегетаріанці…

На початку, ще до епохи колонізації, м’ясо в Індії вживали лише воїни. Зараз більшість жителів є вегетаріанцями не з власного бажання.

Індійська кухня особливо творчо ставиться до овочів. У ній можна знайти багато страв, для приготування яких використовують сочевицю, квасолю, кабачки, баклажани та помідори, цвітну капусту і шпинат.

Йогурт і святі корови в Індії

Результатом існування культу священних корів стала заборона споживання яловичини. З іншого боку, великою популярністю користуються молочні продукти, особливо йогурт (dahi). У багатьох індійських домах трапеза без дахі вважається неповною. Це легко пояснити. Казеїн, який міститься в молочних продуктах, добре втамовує спрагу, яку викликає дуже гостра їжа.

Правила хорошого тону

Традиційну індійську їжу їдять пальцями, правою рукою відламуючи шматочок чапаті та набираючи на нього рис з овочами чи м’ясом. Звісно, якщо комусь не зручно їсти руками, можна використовувати виделку та ложку. Також варто пам’ятати, що індуси не п’ють алкоголю під час їжі, замість нього використовується вода з льодом, або йогурт (дахі).

Королівство приправ

У результаті впливу традицій і історичних подій, індійські кухарі перетворилися на спеціалістів із приправ. Більша частина Індії вегетаріанська, саме тому вміле використання приправ стало справжнім мистецтвом. Серед величезної кількості спецій, які використовуються в індійській кухні слід виділити: кмин, коріандр, куркуму, кардамон, червоний і зелений чилі, корицю, шафран, гвоздику, мускатний горіх, імбир, аніс, кунжут, цибулю і часник.

Карі

Незважаючи на величезну популярність, карі вважається стравою простолюдців. Саме тому деякі індуси не люблять слова «карі», оскільки гадають, що їх критикують за те, що подають до столу. І все-таки для багатьох гурманів ця страва є кулінарним чудом. Незважаючи на велике різноманіття карі, у залежності від повара, є група додатків (часник, імбир, цибуля, перець чилі чи йогурт), яких не можна не згадати при приготуванні карі.

Індійський соус каррі з баклажанів та перцю крупним планом

Міцне здоров’я

Спеціалісти дійшли висновку, що індійська кухня не тільки дуже смачна, але й корисна. Велику роль тут відіграє індійський спосіб вживання м’яса, невеликі кількості якого змішані з овочами або фруктами, трохи підсмаженими, або ж тушкованими. З точки зору спеціалістів це протидіє появі ракових клітин в організмі, а також запобігає ожирінню та цукровому діабету.

, , , , , ,