Це один із найцінніших і найбільш вишуканих видів морських раків. З огляду на високу ціну вважається делікатесом. Як же його їсти?

Лимон з омаром в руках в ресторані за столом

Необхідні столові прибори

Зазвичай, вважається, що будь-які морепродукти, особливо популярні в італійській кухні, належать до складних страв. Незважаючи на це, їсти омара дуже просто, треба лише мати необхідні знаряддя:

  • основні столові прибори – виделка та ніж;
  • щипці, щоб роздушити панцир клешень;
  • вузенька двозуба вилка, якою видобувається м’ясо з клешень і ніг;
  • велика серветка чи пластиковий фартух.

Мистецтво споживання

У ресторанах омарів подають зі свіжим багетом і часниковим маслом, зазвичай цілими, але приготованими для споживання. М’ясо у хвості вже відкрите, його слід вибирати виделкою. Спеціальні щипці допомагають роздушити клешні, у яких також знаходиться дуже смачне м’ясо – його слід делікатно висмоктати. Решту м’яса можна їсти пальцями чи за допомогою виделки.

Якщо омара подали цілим і не має під рукою щипців, однією рукою слід притримувати панцир на тарілці, а другою відділяти ноги від тулуба, ламати та висмоктувати вміст. Кожен кусочок м’яса слід настромлювати на вилку та мокати в масло чи соус. Для порожнього панцира подається спеціальна миска чи посудина. На кінець трапези подається мисочка з дольками лимону та теплою водою, щоб сполоснути в ній пальці.

, , ,