Макробіотична дієта

Модно

Те, що їмо, підтримує нашу життєдіяльність, але також має значний вплив на стан нашого здоров’я та відчуття щастя. На цих засадах ґрунтується макробіотична дієта.

Однак, це не просто дієта, а ціла філософія, що прагне гармонії та природної організації життєдіяльності.
Суп із соком та червоним перцем у тарілці у формі символу інь-янь

Макробіотика

Основні правила макробіотики опрацював понад 100 років тому Джордж Осава, і до сьогоднішнього дня дотримання їх є дуже популярним. Макробіотична дієта пов’язана з давньою китайською медициною, адже має забезпечувати рівновагу двох сил – Інь і Янь, котрі впливають на наше здоров’я, відчуття щастя та самопочуття загалом.

Цього можна досягнути, уникаючи неприродних страв і надаючи перевагу необробленим продуктам. Слід уникати оброблених продуктів харчування, натомість споживати органічні продукти, які походять із природних господарств. Кожна страва має мати схожі смаки: кислий, солодкий, гострий і солоний. Необхідно ретельно підбирати страви, щоб вони містили всі потрібні поживні речовини, адже заборонено вживати вітаміни та харчові добавки.

Зерно в основі дієти

Впродовж 10 днів необхідно споживати 3 злакові страви щодня, варені чи приготовані на пару, у вигляді пюре чи перемелених зерен. Це, звичайно, не дуже різноманітне меню, проте ефективне, адже дозволяє схуднути навіть на 4 кг. Раціон можна доповнити фруктами й овочами, однак, збіжжя має становити 70 % щоденного меню. Кожен прийом їжі потрібно закінчувати салатом із квашених овочів (його можна приготувати з пошаткованої капусти, селери, огірків), що є надзвичайно важливим інгредієнтом макробіотичного меню.

Дозволено та заборонено

Харчові продукти поділено на охолоджуючі (інь) i розігріваючі(янь). Характеристики продукту визначаються на основі рівня кислотності, місця його вирощування (вологий або сухий ґрунт), кольору, форми, аромату та консистенції. Однак, в основі дієти нейтральні енергетично (збалансовані) та натуральні продукти, тобто цільне збіжжя (пшениця, овес, ячмінь, коричневий рис). Ці продукти мають складати бл. половини раціону, інші 35% меню – свіжі овочі, а решта 15% – насіння стручкових рослин і продукти на їх основі.

Овочі в ящику з дерева
Незначну роль мають фрукти та риба з білим м’ясом, а також горіхи й молокопродукти. Важливо також уникати крайнощів. У цій дієті немає місця для м’яса, випічки, солодощів, алкоголю, більшості молокопродуктів, кофеїну, гострих приправ, а також перероблених або консервованих продуктів.

Найздоровіші – цілі

Дуже важливо, за можливості, їсти ці продукти цілими, адже лише в такому вигляді зберігаються властиві їм співвідношення між поживними речовинами, тобто білком, вуглеводами, жирами, вітамінами і мінеральними солями. До цільних продуктів макробіотика зараховує також овочі й фрукти. Ті, які не можемо з’їсти цілими відразу, слід з’їсти повністю частинами. Тобто, для прикладу, вирізані частини (насіннєві гнізда) яблука чи груші необхідно зварити й використати відвар як компот або основу для киселю. Висушені кісточки слив або абрикосів можна розбити і споживати їхній вміст замість мигдалю.

Мистецтво приготування страви

Хоча складники мікробіотичної дієти прості, дуже важливим елементом приготування страв є відповідна кулінарна обробка, котра, згідно з філософією «макро», змінює енергію, яка в них міститься. Чим довше готувати сирі продукти (у воді чи на пару), тим більше в страві інгредієнта «Янь». Щоб якомога менше змінювати харчові властивості, найкраще готувати страви зі збіжжя в скороварці, а овочі лише бланшувати, занурюючи на декілька хвилин в окріп. Звичайно ж, найбільш «безпечною» для енергії формою є споживання харчових продуктів у необробленому вигляді, тобто сирими.

Меню

Сніданок:

Вівсяні пластівці на воді, грінка чорного хліба, змащена ложкою меду, трав’яний чай або відвар.

Обід:

Овочевий суп, суші, тофу.

Підвечірок:

Яблуко

Вечеря:

Тюфтелі з проса з овочами, натертий редис із морськими водоростями

, , , , , ,