Броколі – смачне та здорове суцвіття

Корисно

Надзвичайно корисна рослина родини капустяних, яка вирощується задля темно-зеленого суцвіття. Броколі цінувалась з давніх давен, але лише зараз починають відкриватися усі її чудові властивості.

У популярній культурі броколі часто згадується як овоч, який ніхто не любить. Багато хто пам’ятає сцени з фільмів, де персонажів змушували їсти цю “”гидоту”", яка не викликала в них нічого окрім важких зітхань та тихої ненависті. Якщо ви також вірили в цей міф про броколі, проте досі вагалися, розвінчувати його чи ні, то ми знайшли для вас зручний вихід з цієї ситуації. Броколі – відмінний інгредієнт для коктейлів з фруктів. Змішайте його з улюбленими фруктами та отримайте масу задоволення від неперевершеного смаку цієї вітамінної бомби!

Приклад коктейлю:

1 заморожений банан
кілька заморожених ягід полуниці
4 заморожених броколі
кілька ложок ванільного грецького йогурту (в залежності від того, наскільки рідким ви плануєте зробити коктейль)
1/2 чайних ложки горіхового масла
1/4 стакана холодної води

broccoli1

100 г броколі – 25 ккал

Містить клітковину, калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, цинк, марганець, сірку, вітаміни С, В1, В2, В5, В6, РР, Е, К, провітамін А.

broccoli2

Без стресу

Регулярне вживання броколі є відмінною зброєю проти стресу.

Вітамінна бомба

Броколі містить величезну кількість вітамінів і мінеральних речовин, а саме калію, фолієвої кислоти, заліза, бета-каротину та сполук сірки, що характеризує її, як «вітамінно-мінеральну бомбу». Вживання броколі мобілізує наш імунологічний захист, запобігає анемії, інфекціям, хворобам печінки, утворенням пухлин. На додачу, вживання броколі сповільнює процес старіння!

Швидка допомога для грудей

Броколі містить сульфорафан – сполука, що дозволяє сповільнити розвиток пухлини грудей. Цей елемент блокує поділ ракових клітин і перешкоджає подальшому розвитку хвороби. Також речовина сульфорафан є чудовим захистом від раку шлунка, оскільки ефективно бореться з бактеріями, які спричиняють шлункові захворювання.

broccoli3

Броколі чи лимони?

Броколі містить стільки ж вітаміну С, як і лимон.

Дон Броколі

Броколі походить із басейну Середземного моря. Назва цього овочу походить від італійського слова «brocco», що означає пагін або гілку. Культуру вирощували ще в давні часи, однак, в Європі вона стала популярною в XVI столітті. Італійські емігранти привезли її до Сполучених Штатів Америки. Саме звідти мода на цей овоч поширилась після Першої світової війни.

, , ,