Чилі

Корисно

Гострий вид однорічного солодкого чи овочевого перцю, що походить із Південної Америки, культивується з огляду на свої смакові характеристики.

100 г чилі – 40 Ккал

Фон із червоного перцю чілліМістить натрій, калій, кальцій, магній, бета-каротин, а також вітаміни B1, B2, B6, C i E.

Світова приправа

Чилі – приправа, яка відома в усьому світі, ціниться в багатьох кухнях, серед інших, індійській і мексиканській. Найчастіше вживається у вигляді висушеного порошку, але зустрічається також свіжий або маринований. Ідеально підкреслює і зміцнює смак страв, але відомі також його зігріваючі властивості. Щораз частіше можна зустріти чилі в товаристві солодощів і десертів, таких як традиційний або питний шоколад.

Гострий і корисний

Чилі містить капсаїцин – алкалоїд, який відповідає за його пікантний смак. Ця речовина має також корисні властивості. Її використовують для виготовлення знеболюючих і зігріваючих мазей. Цей алкалоїд стимулює метаболічні процеси і покращує обмін речовин, тому чилі є допоміжним засобом у дієтах для схуднення. Також досліджується застосування капсаїцину в боротьбі з раковими захворюваннями. Крім цього, чилі є джерелом аскорбінової кислоти, тобто вітаміну С.

Шкала Сковілла

Слово "гострий" викладене із перцю чілліУ 1912 році американський хімік Вільбур Сковілл розробив шкалу Сковілла, яка служить для визначення гостроти продуктів, особливо перцю чилі. Чилі має різний рівень гостроти, у залежності від його виду й умов вирощування. Гострота за шкалою Сковілла визначається на основі вмісту капсаїцину.

Чилі в самообороні

Капсаїцин використовується також для виготовлення перцевого сльозоточивого газу. Властивості капсаїцину використовують в самообороні, тому слід пам’ятати, що потрібно старанно вимити долоні після контакту з перцем чилі. Навіть мізерна кількість при контакті зі слизовою оболонкою, очима, ніжними та чутливими покривами шкіри може призвести до неприємних наслідків.

, , , ,