• nutrients

Цвітна капуста для здоров’я

Корисно

Однорічна рослина родини капустяних. Їстівною частиною є молоді пагони суцвіття білого кольору. Містить багато корисних речовин і добре вливає на здоров'я та самопочуття.

100 г цвітної капусти – 21 ккал

cvitna-kapustaМістить калій, магній, кальцій, марганець, залізо, мідь, цинк, фтор, каротин, вітаміни С, К, В1, В2, В6

Рак тебе не з’їсть

Цей овоч особливо рекомендовано для профілактики ракових захворювань. До того ж цвітна капуста досить легкостравна і не подразнює слизову оболонку шлунка, тому рекомендується при шлункових захворюваннях, а також в дієтичному харчуванні.

Виведення токсинів за допомогою цвітної капусти

Ензими, які містяться в цвітній капусті, допомагають у виведенні токсинів з організму. Невиведені вчасно токсичні сполуки можуть викликати ушкодження клітин, що приводить до появи пухлин. Особливі ензими в поєднанні з вітамінами й мінералами, що містяться у цвітній капусті, лежать в основі її протиракових властивостей.

Досита …

невелика цвітна капустаЦвітна капуста є низькокалорійною, але дає відчуття ситості, завдяки чому її можна їсти, не боячись набрати зайві кілограми.

Кіпрська капуста

Цвітна капуста походить з Кіпру, спочатку називалася «кіпрською капустою». Відома вже понад 2500 років. Її вирощували ще в древньому Єгипті та Персії. Потім вона потрапила в Італію, звідки в XVI столітті поширилася по всій Європі.
У сучасній кухні використовується як інгредієнт для супів і овочевих страв. Її варять цілою, або ж подають сирою в салатах.

Що таке цвітна капуста?

Цвітна капуста є природним об’єктом, що дозволяє пояснити поняття фрактала. Ввів його у математику французький вчений з Єльського університету, Бенуа Мандельброт, у 70-х роках. Характерною властивістю фрактала є його ідентичність частини цілому, тобто фрагмент є копією цілого. Так, кожне суцвіття є відображенням цілої цвітної капусти. Фрактали використовуються в різних сферах, таких як медицина, гідрологія та фінанси.

Овоч на навчанні

Марк Твен сказав: «Цвітна капуста – це ніщо інше, як звичайна капуста з вищою освітою».

, , , ,