• nutrients

Цибуля-порей

Корисно

Рослина з родини цибулевих, яку вирощували ще в стародавньому Римі, Єгипті та Греції.

100 г цибулі-порей – 47 Ккал

Нарізана кружальцями зелена цибуляЦибуля-порей містить каротин, фосфор, кальцій і вітаміни A, Е, B1, B2, C.

Від ревматизму і не лише

Цибуля-порей застосовується для лікування ревматизму, має сечогінну дію та стимулює лактацію. Завдяки вмісту мінеральних солей вона містить багато поживних речовин. З огляду на вітаміни, які в ній містяться, її рекомендують також при проблемах травної системи. Має очищаючу дію, завдяки чому застосовується при харчових отруєннях. Є також помічним засобом при простудах, добре впливає на імунітет організму та містить цінні етеричні масла. Цей овоч – досконалий антисептик.

Давні любителі цибулі-порей

Зелена цибуля на світлому фоніЦибулю-порей знали ще у давні часи, імовірно її щоденно вживали Нерон і Аристотель, котрі стверджували, що саме цьому овочу завдячують своїм гучним і дзвінким голосом.

День цибулі-порей

1 березня в Уельсі святкують день її покровителя – св. Давида, символом котрого є саме цибуля-порей. Цибуля-порей для жителів Уельсу є також ознакою мужності, що пов’язано з історичною битвою з саксонцями, коли солдати-переможці для успіху прикрашали зброю саме цибулею-порей. Цього дня мешканці Уельсу віддають цьому овочу особливу шану, готуючи з нього основні страви, а також, використовуючи його для декорування. Цибуля-порей є відмінним додатком до салатів, супів і м’яса – її можна бланшувати, тушкувати та варити.

Популярність цибулі-порей

Найбільш популярною цибуля-порей є в Голландії. Тут її споживають щодня, а голландською фірмовою стравою є тушкована цибуля-порей.

, , , , , , ,