• nutrients

Цибуля

Корисно

Найпопулярніший та найцінніший овоч у цілому світі. Застосовується також як лікувальна рослина.

100 г цибулі – 40 Ккал

Цибуля містить клітковину, білок, магній, фосфор, залізо, натрій, кальцій, калій, вітаміни A, B1, B2, B6, C, PP

Знищувач бактерій

Найціннішою є антибактеріальна дія цибулі, а також її антиінфекційні властивості. У соку цього овочу містяться фітонциди – природні антибактеріальні речовини. Варто знати, що найбільше антибактеріальних сполук містить сира цибуля. Проте, варена та тушкована теж має багато корисних речовин.

Знижує рівень холестерину, зміцнює серце та запобігає раковим захворюванням

Цибуля допомагає у боротьбі з холестерином, адже значно знижує його рівень. Також розріджує кров, знижуючи ризик закупорки вен, знижує кров’яний тиск і оберігає серце. Проводяться численні дослідження, метою яких є підтвердити, що щоденне вживання цибулі і страв з неї зменшують ризик виникнення ракових захворювань.

«Сльозопивця»

Нарізування цибулі ножем на  дошціЧому плачемо, нарізаючи цибулю? Причиною цього є дія сульфокислот, які утворюються у результаті виділення та вступу в реакцію ензимів синтази фактору сльозоточивості (LFS) і амінокислот, які містять сірку, котрі подразнюють слизову оболонку сльозових залоз, викликаючи плач. Цьому можна запобігти, якщо з’їсти зелень петрушки або зернятко смаженої кави.

Без цибулі не було б єгипетських пірамід…

Історія цибулі сягає щонайменше 3000 років, і її батьківщиною є Центральна Азія та Індія. Завдяки римлянам вона потрапила до Європи, а Христофор Колумб розповсюдив її за океаном. Малюнки цибулі виявлено навіть в єгипетських пірамідах – вона була поживою для рабів, котрі їх будували, адже успішно запобігала поширенню епідемій. Сьогодні цибулю культивують у цілому світі та охоче застосовують у кухнях всіх континентів.

, , , , , , ,