• nutrients

Гарбуз

Корисно

Гарбуз – рослина, яку вирощують уже декілька тисяч років. Походить з Америки. Відомо близько 20 сортів гарбуза.

100 г гарбуза – 19 Ккал

Гарбузи утворюють зелено-жовтий фонМістить целюлозу, білок, каротин, кальцій, залізо, магній, фосфор і вітаміни A, B1, B2, PP і С.

 

Гарбуз для схуднення

Гарбуз часто застосовується в дієтах для схуднення з огляду на великий вміст целюлози, води та клітковини. Прискорює процеси травлення, очищає від токсинів, виводить залишкові продукти метаболізму та регулює водний баланс організму.

Цінні нутрощі

Гарбуз, багатий на мінеральні солі та вітаміни, має також надзвичайно цінний вміст – насіння. Насіння гарбуза містить білок, ненасичені жирні кислоти Омега-3, селен, магній і цинк, а також вітамін С і вітаміни групи В. Є допоміжним засобом при лікуванні багатьох хвороб сечогінної системи. Має сечогінну, протизапальну, жовчогінну, а також антипаразитну дію.

Гігантські гарбузи

Портрет жінки в полі з гарбузом на плечіУ Швейцарії щороку відбувається конкурс на найбільший гарбуз. Конкурсні експонати щороку більшають і досягають навіть ваги близько 450 кг.

 

Кельтське свято

Не всі знають що таке популярне сьогодні американське свято «Хелловін» започаткували кельти, святкуючи його напередодні Дня усіх святих. Вони вірили, що душі мертвих повертаються у цей день, щоб поєднатися з тілами живих і щоб цьому запобігти у вечір напередодні свята використовували маски та переодягалися, що повинно було відлякувати демонів. Танцюючи та кружляючи навколо розпалених вогнищ, вони хотіли відігнати душі померлих. До Америки свято потрапило лише в ХІХ ст. разом з ірландськими емігрантами.

, , , , , , ,