Вегіпедія та харчування

Корисно

Кожен овоч має свої секрети. Харчова цінність овочів та їх вплив на здоров'я різний у кожного овочу. Дізнайтеся більше цікавого, корисного та дивовижного про 60 овочів. Ласкаво просимо до світу овочів без секретів.

Світ овочів набагато цікавіший, ніж тобі здається. Адже вони мають значний вплив і на життя людини. Навчись їсти овочі правильно. Найцікавіші й найкорисніші факти завжди знайдеш у нашій енциклопедії овочів.

 

  • Інформація про овочі – овочі зблизька, світовий експерт ділиться знаннями про овочі…
  • Новини зі світу овочів – варто бути в курсі…
  • Овочеві цікавинки, про котрі слід дізнатися, щоб поділитися з іншими…
  • Варто знати, як харчування впливає на наше здоров’я та оберігає від хвороб.

veggieЯкий овоч дуже шанують мексиканці?

Здорові овочі

Багата на овочі дієта оберігає організм людини, запобігає розвитку багатьох хвороб, а також впливає на хороше самопочуття. Овочі забезпечують велику кількість важливих для життєдіяльності речовин, котрі наш організм не здатен накопичувати. Знаходимо в них вітаміни, серед яких вітамін C, котрий зміцнює імунітет і сприяє одужанню, фіторечовини та вітаміни групи B, особливо фолієву кислоту, таку важливу для вагітних жінок. Овочі містять дуже мало натрію, проте багато з них є безцінним джерелом калію. Більшість із нас споживає занадто багато натрію у вигляді кухонної солі. Калій збалансовує рівень натрію в організмі, завдяки чому оберігає від гіпертонічної хвороби. Овочі також містять природну клітковину, котра має величезний вплив на правильне травлення та загальний стан здоров’я. Вони – низькокалорійні та містять мало жирів, про що можна довідатися з таблиці калорійності овочів, що робить їх ідеальною основою багатьох дієт. Вживаючи багато овочів, можна обмежити вживання продуктів багатих на білок, таких як м’ясо. Не можна залишити поза увагою факт впливу овочів на наше лібідо, адже їх часто вважають природним афродизіаком.

veggie2

Здорові, смачні та легкі в приготуванні

Коли йдемо до овочевого магазину чи на базар, захоплюємося багатством кольорів і форм овочів: фіолетовий баклажан, жовтий кабачок, червоний помідор… Так і хочеться відразу приготувати та з’їсти. Як відомо, овочі дуже корисні для здоров’я та слугують чудовим основним інгредієнтом багатьох страв. Можуть бути одним із складників запіканок і тушкованих страв, або ж гарніром до блюд із риби, дичини чи м’яса домашньої птиці. Досконало поєднуються з горіхами, кашами та зерновими у вегетаріанській кухні.

Приготування овочевих страв надає нам безцінний новий кулінарний досвід. Крім цього, приготовані по-особливому овочі – смачні, ароматні та містять велику кількість поживних речовин. Свіжі плоди вимагають мінімум приготувань – чим менше їх обробляти, тим вони здоровіші. Їх слід вживати, коли вони дуже свіжі, сирі, або приготовані у такий спосіб, при якому втрачається мінімум вітамінів. Це просто омріяні продукти для осіб, котрі не можуть виділити для приготування обіду більше, ніж півгодини. Ідеальними є також для підлітків, які пізнають основи готування, оскільки легкість їх приготування заохочує до кулінарної діяльності.

Заморожені чи свіжі? Від чого це залежить? Чи заморожені овочі є здоровими? Овочі зберігають свої властивості в замороженому вигляді, так само як і в банці. Заморожені овочі мають високу поживну цінність і їх можна поєднувати зі свіжими, наприклад, в чудових стравах типу «stir-fry» (швидке обсмаження). Консервовані овочі дуже зручні в користуванні. Вони збагачують страви цінною клітковиною. Помідори з банки містять лікопен, якому притаманні протиракові властивості. Чи знаєте історію жерстяної банки?

veggie3

Кулінарні подорожі

Більшість із нас майже завжди їсть ті ж самі види зелених овочів. Варто спробувати щось новеньке. Пізнайте різноманітність соковитих листочків, ніжних бруньок, паростків, стебел і гілочок. Експериментуйте з рецептами різних кухонь світу, адже овочі є основою харчування на всіх географічних широтах. Цілий світ споживає їх, навіть тоді, коли погодні умови роблять неможливим часте вживання свіжих плодів. У скандинавській кухні на поміч приходить процес маринування і квашення. Протилежною є сонячна італійська кухня, де всюдисущий помідор, натомість в грецькій кухні – оливкова олія. Не можна оминути важливу роль таких овочів як кукурудза чи гарбуз, котрі є постійними інгредієнтами американської кухні. Варто також пізнати страви китайської кухні, у котрій часто невідомі для нас овочі, із дуже східним корінням, відіграють основну роль.

Овочева майстерність для витривалих

Не всі знають, що овочі також є чудовим матеріалом для… різьблення. Мистецтво різьблення відоме при дворах китайських імператорів уже з дев’ятого століття. Це вишукане ремесло робить гарно оформлені страви не лише смачними, але й приємними для ока. Овочева різьба може також бути оригінальним весільним подарунком, котрий зберігатиметься довше, ніж квіти.

veggie4

Здорове харчування та здорове життя

Здоровий раціон забезпечує впевненість у собі: кращий вигляд, краще самопочуття, більше енергії. Думки дієтологів і харчові вподобання постійно змінюються, однак основне правило здорового харчування  залишається незмінним – овочі та фрукти необхідно вживати принаймні 5 разів на день. Жодні інші харчові продукти не можуть конкурувати з овочами щодо різноманітності. Вони гарантують розмаїття страв, забезпечують вітамінами, мікроелементами, речовинами, котрі оберігають організм, і клітковиною. Чи задумувалися ви, які овочі будуть популярними в XXI столітті? Можна передбачити кар’єрний ріст усім овочам родини капустяних, особливо з огляду на вміст у них поживних речовин.

То ж давайте користуватися з благодійності природи кожного дня, і забезпечимо собі чудове самопочуття, хорошу фігуру, а в подальшій перспективі також захист від серйозних хвороб.

, , ,