• nutrients

Каперси

Корисно

Це квіткові пуп’янки каперсового куща. Вирощуються в основному в басейні Середземного моря і на півдні США.

100 г каперсів – 23 Ккал

kapersyМістять велику кількість антиоксидантів (біофлавоноїд рутин), значну кількість натрію та незначний вміст вітаміну С.

Екзотична приправа

Квіти каперсів маринують по-різному – використовують олію, оцет, соляний розчин. Таким чином приготовані каперси використовуються в багатьох стравах середземноморської кухні. З огляду на притаманний їм специфічний, міцний і виразний смак, використовуються в основному як приправа. Часто з’являються в рецептах салатів, соусів і піци. У вишуканій французькій кухні каперсовий соус (у соус із засмажки на бульйоні добавляють ложку каперсів) подають до вареного м’яса. Не слід тушкувати каперси при високих температурах, адже вони втрачають свій неповторний смак. Найкраще їх додавати тоді, коли соус ще теплий.

Народний афродизіак

Каперси сприяють зменшенню здуття, їм притаманні протиревматичні властивості, покращують функціонування печінки. Відвари з коріння та кори каперсових кущів мають лікувальні властивості та використовуються для лікування анемії й артриту. У народній медицині каперси застосовують у чоловічій дієті як ліки від імпотенції.

Біблійний символ швидкоплинності

Цвіт каперсу  на передньому планіКвітка каперса цвіте лише один день – з ранку й до полудня. У цей же день з’являється його плід. Саме тому каперси є біблійним символом швидкоплинності… Цікавим є також той факт, що рослина споріднена з капустою.

 

Замість солі…

Попіл зі спаленого коріння каперсів можна споживати як джерело солі.

, , , , ,