• nutrients

Крес водяний або жируха лікарьска – корисний додаток до будь-якого салату

Корисно

Крес водяний, також відомий як жируха лікарська (лат. Nasturtium officinale R. Br.) - це різновидність рослин із сімейства капустяних, що дуже гарно смакує у будь-яких салатах. Розповсюджений в Європі та Азії.

100 г водяного кресу – 15 ккал

Рослина містить велику кількість вітамінів С, К, А та Е, а також глікозиди.

Головна цінність водяного кресу обумовлена вмістом мінеральних солей, особливо заліза, йоду та незначної кількості миш’яку.

Замість суріпиці та гірчиці

Крес водяний в кулінарії використовується з тією ж метою, що й редис та суріпиця. Він відрізняється лише тим, що має більш гострий та різкий аромат. Салат з кресу водяного має гострий, гіркий, смак, схожий на смак редису. За допомогою зеленого листя та насіння можна чудово прикрасити різні страви на вашому столі. Смак у них їдкий із пряним ароматом. Їх також можна додавати в бутерброди, до салатів з помідорами, огірками, куштувати разом із картоплею, сиром, яйцями та омлетом.

Як засіб попередження раку

Дослідження показали, що якщо вживати в їжу багато овочів з сімейства капустяних, у тому числі водяний крес, це може знизити ризик розвитку онкологічних захворювань.

Завдяки своїй жовчогінній, сечогінній і відхаркувальній дії на організм, водяний крес здавна використовується в медицині у вигляді еліксирів або порошку. Також відомо, що рослина здатна стимулювати апетит, травлення й обмін речовин. Крес водяний застосовують при лікуванні запалення дихальних шляхів, жовтяниці, жовчнокам’яній хворобі, ревматизмі та проблемах з артеріальним тиском.

Улюблена страва Наполеона

Крес був одним із найулюбленіших інгредієнтів у стравах, що подавалися на стіл Наполеона. В народній медицині цю рослину використовували, зазвичай, при розладах нервової системи та лікуванні лихоманки.

, , , , ,