• nutrients

Огірок

Корисно

Однорічна рослина сімейства гарбузових, що вирощується задля зелених довгастих плодів.

100 г огірка – 15 ккал

стиглі зелені огіркиНа 96% складається з води, містить калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, цинк, вітаміни С, В1, В2, В5, В6, РР, Е, провітамін А.

Водяна гармата

Є натуральним «зволожувачем» нашого організму, що пояснює його позитивний вплив на шкіру. Завдяки вмісту калію має очисну властивість, а також знижує тиск.

Гарні очі

кільця зелених огірківОгірок також можна використовувати для зовнішнього застосування у вигляді масок, які очищають і розгладжують шкіру, знімають набряки й темні круги під очима.

 

Водний делікатес

Одна з найдавніших овочевих рослин, відома вже 3000 років. Походить із Індії. Ще в Стародавньому Римі огірок вважався делікатесом. У північній Європі огірки почали вирощувати в IX столітті (Франція). В Америку вони потрапили з іспанцями. Лише в XIX столітті огірки почали вживати сирими. Сьогодні цей овоч використовується в салатах, закусках, бутербродах. Як і кабачок, його можна готувати як гарячу страву. Делікатесом кухні Східної Європи є квашені огірки.

Бадьорість

Огірок широко застосовується барменами. Служить для прикраси (напр., «Кривавої Мері»), також є компонентом напоїв – як алкогольних (напр., холодна горілка з огірком, лимоном і м’ятою), так і безалкогольних (напр., охолоджуючий напій на основі води, льоду та цукру зі змішаними у міксері лимоном і огірком).

, , ,