• nutrients

Окра – бамія або дамські пальчики

Корисно

Окра (бамія або дамські пальчики) - це рослина, батьківщина якої є Африка. Наразі окру використовують в основному в індійській, східній та креольскій кухнях, де використання окри вважається кулінарним мистецтвом.

100 г окри – 31 ккал

Містить бета-каротин і здорові ненасичені жири.

 

Кулінарне мистецтво

Їстівну окру, зазвичай, збирають ще незрілою; лише так вона залишається вишуканим делікатесом. Плоди окри (або бамії) – це довгі, зелені стручки, що мають 4 або 8 граней. За формою вони нагадують чилі, але відносяться до того ж сімейства, що й гібіскус.

Незрілий плід готується так само, як зелена квасоля. Найбільш популярні страви з окри – овочевий суп з окри, бамія в помідорах та лечо з окрою. Японці обсмажують окру в клярі та подають із соєвим соусом. Також окра смакує пречудово в сирому вигляді. Треба лише її промити. Необхідності чистити шкірку окри немає.

Окрім додавання окри безпосередньо в їжу, рослину можна маринувати або сушити. Крім того, вона непогано зберігається у замороженому виді. Треба пробланшувати окру протягом хвилини, охолодити її під холодною водою та трохи підсушити. Кожне стебло слід розрізати уздовж, розфасувати по пакетах, а потім покласти у морозильну камеру.

Замінники кави

Боби містять здорові ненасичені жири, наприклад, олеїнову кислоту типу омега-9, а також лінолеву кислоту типу омега-6. Їх можна вживати після обсмаження або використовувати як замінник кави. Ці жири також добре підходять для виробництва маргарину.

 

Якщо болить живіт

При приготуванні плоди виділяють слиз, тому у супах та соусах вони особливо корисні для людей, які страждають від болю в шлунку. Якщо слиз у супі вам недовподоби, окру достатньо пробланшувати одну або декілька хвилин.

, , , ,