Консерви Наполеона

Модно

Може видатися, що консерви існували вічно. Кому ж першому прийшло в голову зберігати та консервувати продукти в банках? Хочете довідатися?

Чорнобіла ілюстрація з Наполеоном верхи на коні

Консервна банка – звичний предмет нашого побуту. Проте, вона підлягає постійному вдосконаленню, таким чином її еволюція триває. Чи може така річ, як консервна банка, взагалі бути об’єктом для інновацій? Ознайомтеся з короткою історією консервної банки, щоб отримати відповідь.

Офіційним винахідником консервної банки був Петер Дюран, котрий у 1810 році зробив перший екземпляр і одержав патент від англійського короля Георга III. Дюран використав ідею француза Ніколя Аппера, котрий за своє відкриття одержав із рук самого Наполеона нагороду в розмірі 12000 франків. Запатентований винахід Дюрана знайшов подальше застосування. У 1813 р. британська армія одержала перші поставки продовольства в консервних банках, зроблених на новому консервному заводі.

Перші консервні банки були дуже товстими, а щоб їх відкрити застосовували… молоток. Згодом нові технології дозволили робити банки з тоншими стінками, тоді ж почали з’являтися ключі для відкривання консервних банок. Через 48 років після винаходу самої консервної банки було запатентовано перший ключ, яким користувалися солдати під час Громадянської війни в США. Ще пізніше, у 1870 році, було створено «цивільну» модель ключа, що дійшла до наших днів. У 1925 році коліща ключа стало зубчастим. Перший електричний ключ для відкривання консервних банок було продано у 1931 році.

,