Крупа – здоровий і поживний рослинний продукт

Смачно

В минулому крупи були дуже популярними, найважливішими з рослинних продуктів харчування. Сьогодні вони не так поширені, як раніше, але залишаються насправді здоровими продуктами, що є дуже корисними для нашого організму.

Поживна цінність

Крупи, особливо гречка та ячмень, є багатим джерелом поживних речовин і вітамінів.

Вуглеводи. Вони легко засвоюються і дають нам енергію.


Білки. Вони є основним будівельним матеріалом для клітин. Для підвищення поживної цінності рослинних білків добре поєднувати крупи з дієтичними продуктами тваринної групи, такими як м’ясо птиці, яйця, молоко та сири.

Вітаміни та мінеральні солі. Усі види крупи містять багато вітаміну В1, фосфору, калію, магнію та заліза. Так як ці елементи в основному зустрічаються прямо під поверхнею землі, найбагатшим їхнім джерелом є крупи з висівками. Крупи також містять багато клітковини, що має важливе значення в регулюванні нашого травлення і стимулює роботу кишкового тракту.

Смачне і здорове доповнення

Найкращий вид крупи для супу – ячмінь у вигляді перлової чи крупи швидкого приготування. До ячмінного супу можна додати просо чи крупу пшениці. Крупи, приготовлені у будь-якому вигляді, можна використовувати як гарнір до інших страв, особливо страв із м’ясом. Розрихлені крупи також чудово підходять до салатів та вегетаріанських страв, наприклад, крокетів. Корисним доповненням до круп будуть солодкі боби, манна каша, кус-кус, кукурудзяна мука та пшоно.

Крупи лікують

Якщо ви страждаєте від різних захворювань травного тракту, печінки, жовчних шляхів, нирок або нещодавно перенесли операцію, корисним для вас буде рагу з манною кашею, кус-кусом і крупами. Це легка здорова їжа, що забезпечує організм вуглеводами.

Як ефективний спосіб боротьби з запорами, в нашу дієту добре ввести крупніші крупи та висівки. Харчування крупами з крупними зернами запобігає поліпам, що розвиваються в товстій кишці, а це, у свою чергу, може захистити від раку кишкового тракту.

, , , , , ,