Паприка – солодкий перець

Корисно

Теплолюбна рослина, яка вирощується задля плодів, форма, колір і розмір яких залежать від сорту.

100 г паприки – 26 ккал

різноманітні види перцюБагате джерело вітамінів C і A, а також бета-каротину. Зелена паприка містить більше вітаміну C, у той час як жовта та червона – більше бета-каротину.

 

На противагу палінню

До уваги активних і пасивних курців-паприка в меню зменшує ризик розвитку раку й емфіземи легенів!

Кольорова профілактика

Із усіх овочів паприка є найбагатшим джерелом вітаміну C, після зелені петрушки. 200 грам паприки забезпечують денну потребу дорослої людини у вітаміні С. Крім вітаміну C овоч містить вітамін A, що є смертоносним коктейлем для вільних радикалів. Цей прекрасний дует запобігає нагромадженню холестерину, захищаючи тим самим від атеросклерозу й серцевих захворювань. Крім того, він попереджає утворення злоякісних пухлин, катаракти та артриту.

Гострий, як лезо…

червоний перецьЗ 1912 року існує шкала Сковілла – спеціальна шкала для вимірювання «пекучості перцю».

 

 

Одного разу в Америці…

Паприка вважається найдревнішим культивованим овочем Америки, виявлено його насіння 5000-річної давнини. Країна походження – Перу. Разом із кукурудзою, квасолею і гарбузом цей овоч був одним з основних в Америці до часів Колумба. У Європу паприка завезена лікарем Христофора Колумба. Починаючи з XVI століття, вона поширилася по всій Європі та знайшла своє місце в середземноморській і балканській кухнях. Окрім того, паприка – це національний овоч і прянощі угорців.

Музичний овоч

Один із гострих видів паприки через звук, який він видає, коли його трусять, носить назву Cascabel, шо значить дзвін дзвоників.

, , ,