• nutrients

Петрушка

Корисно

Дворічна рослина з родини зонтичних. Вирощується не тільки як овоч, але й як лікарська рослина.

100 г петрушки – 60 Ккал

Фон із кореня та зелені петрушкиПетрушка містить вітаміни A1, B1, B2, C і Е, а також кальцій, фосфор, залізо і магній.

 

 

Петрушка на кухні

Корінь петрушки найчастіше використовується як інгредієнт супів або салатів. Її ароматне пахуче листя є популярною приправою і займає важливе місце поруч із травами на кухні, часто слугує для декорування готових страв. Петрушка відома в цілому світі, цінують її в італійській, французькій та арабській кухнях.

Лікарська рослина

Листя петрушки містить дуже багато провітаміну А. Корисною є також одночасна наявність у ній заліза та вітаміну С, що покращує його засвоєння. Тому, рекомендоване її споживання разом з іншими багатими на залізо продуктами. Петрушка має корисну дію на травну, сечогінну систему, стимулює роботу кишково-шлункового тракту та має антисептичну дію.

Сушена чи морожена?

Фон із зеленого листя петрушкиЛистя петрушки можна заморожувати чи сушити, однак, морожене в більшій кількості зберігає поживні речовини, а також гарний колір і аромат, схоже як більшість морожених овочів.

 

Петрушка на здоров’я

Цінною є кожна частина петрушки, тому у фітотерапії використовується вся рослина. Відомі такі складники ліків і відварів: корінь петрушки (Radix Petroselini), плід петрушки (Fructus Petroselini), зілля петрушки (Herba Petroselini) та олія петрушки (Oleum Pertroselini).

, , , , ,