Помідор

Корисно

Зустрічається в сотнях варіантів, буває круглої, довгастої, ребристої, нерівної, грушоподібної форми, червоного, рожевого чи жовтого кольору. Вирощується майже на всіх географічних широтах.

100 г помідора – 19 ккал

100 г помідора – 19 ккалМістить цінну клітковину, а також кальцій, калій, фосфор і у великих порціях вітаміни А, В, С й Е.

Сімейний лікар, приватний тренер

Підтверджено лікувальну дію помідорів не лише на серце й нирки, але і їхня властивість відновлення шкіри.

Народний улюбленець

Є одним і найулюбленіших овочів у світі. Корисніше за все вживати помідори сирими. На думку американських дієтологів, одна склянка томатного соку щодня надасть здоров’я, краси й молодості. Рекомендовано в дієтах для схуднення, при лікуванні цукрового діабету та захворюваннях нирок.

Полюбите зрілі плоди

Зрілі помідори своїм червоним кольором завдячують лікопену. Цей натуральний пігмент сильно протидіє атеросклерозу й утворенню пухлин, а також зменшує ризик захворювання на рак передміхурової залози. Доведено, що він краще засвоюється в супах і соусах, ніж у свіжих помідорах.

Яблуко кохання

Яблуко коханняКоли помідор підкорював Європу, його вважали афродизіаком. Французи називали його «pomme d’amour», тобто яблуко кохання.

Таємничий латиноамериканець

Помідор походить із Південної Америки. Потрапив у Європу в XVI столітті. Спочатку його вирощували як декоративну рослину, оскільки вважалося, що він отруйний. Італійці першими оцінили його смак, хоча ще у XVIII столітті він частіше потрапляв у казан чаклунки, ніж на стіл. У США помідор привезли емігранти з Італії та Франції.

La Tomatina

Маленьке іспанське містечко Буньоль, що біля Валенсії, щорічно в останню середу серпня перетворюється в місце шаленого помідорового побоїща – La Tomatina. Так закінчується тиждень фієсти. Уночі перед боєм підготовлюються вантажівки з помідорами, які близько 11 години ранку наступного дня заїжджають на головну площу містечка. Ведучі свята починають двогодинний «кривавий» бій. Після побоїща можна викупатися в річці, а потім з’їсти знамениту паелью, запиваючи неперевершеним місцевим вином.

, , ,