• nutrients

Селера

Корисно

Вирощується задля коренеплоду кулястої форми, а також ароматних і хрустких стебел і листя.

100 г селери – 18 ккал

Селера — дуже багата на вітамін C і каротинМістить багато важливих мінеральних речовин, таких як: калій, цинк, кальцій, залізо, фосфор, магній, вітамін С, вітаміни групи В, РР, Е і провітамін А.

Тиск униз

У китайській медицині селера використовувалася як ліки від гіпертонії. Дослідження підтвердили наявність у селері сполук, які регулюють артеріальний тиск.

Імунітет вгору

Селера містить вітамін С, що впливає на нашу імунну систему, зміцнюючи протистояння запаленням і застудам.

Для гарного самопочуття

Цілющі властивості має насамперед сира селера. Вона корисна при хворобах шлунку, ревматизмі, ожирінні, захворюваннях сечового міхура. Салати та сік із селери є відмінним засобом для підтримки гарного самопочуття (очищають організм від токсинів).

Натуральний афродизіак

селера в приготувані їжіУже в стародавні часи селера вважалася афродизіаком. Тому пропонуємо чоловікам апетитні страви з селерою, у той час як жінкам, наслідуючи древніх римлян, не забути сплести вінок переможця з листя селери. Рекомендуємо також компрес із соку селери від синців та подряпин. Тим, хто дав обітницю цнотливості, залишається цілющий вплив селери на ревматизм.

З аптеки на кухню

Селера походить із дикої рослини, що росте в Європі й Азії в болотистій місцевості. Спочатку вона використовувалася як лікувальна рослина та слугувала оздобою столу. Тільки в XVII столітті селера стала популярним овочем. В Америку селера потрапила на початку XIX століття. Сьогодні вирощується у двох різновидах: черешкова селера та коренева селера.

, , , , , ,