• nutrients

Шпинат – залізний овоч

Корисно

Однорічна рослина родини лободових, культивується задля зеленого листя. Завдяки великому вмісту вітамін і поживних речовин, шпинат має також лікувальні властивості.

У наші дні шпинат, як частина раціону, став навіть ще більш популярним. Свіже листя шпинату – відмінний інгредієнт для популярних легких та поживних салатів. Шпинат добре поєднується з іншими овочами, а також з фруктами, сиром та м’ясом. Заморожений шпинат набує популярності як відмінний інгредієнт для коктейлів.
Шпинат - дійсно дуже корисний овоч. Тим не менш, скільки склянок свіжого шпинату потрібно з'їсти за один раз, щоб повністю покрити денну потребу організму?

100 г шпинату – 17 ккал

Містить клітковину, калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк, манган, фтор, вітаміни С, В1, В2, В6, РР, Е, К, фолієву кислоту, провітамін А.

spinach2

Безпечне залізо

Залізо в шпинаті є безпечним, натуральним компонентом, у той час як прийом заліза у фармакологічному вигляді може загрожувати передозуванням, що дуже небезпечно, особливо для дітей.

Шпинат можна вживати регулярно, адже він добре перетравлюється і швидко засвоюється в організмі, на відміну від інших зелених овочів. Через нейтральність смаку, шпинат можна додавати до багатьох страв. Добре подрібнений шпинат надасть приємного зеленуватого відтінку до пюре, омлетів і навіть десертів. Свіжий сир змішаний з молодим шпинатом – це найкорисніший сніданок, що зарядижає енергією на цілий день.

Ключ до сили

Шпинат – це відмінне джерело заліза, що є часткою гемоглобіну, який забезпечує киснем всі клітини організму та входить у склад системи, що відповідає за вироблення енергії та обмін речовин. Особливо рекомендується жінкам, а також дітям і підліткам на стадії росту. Шпинат має також хороші лікувальні властивості. Його рекомендують вживати людям хворим на цукровий діабет, туберкульоз, хвороб ротової порожнини і при проблемах зі шлунком.

Мало хто знає, що вживання шпинату позитивно впливає на наші очі, адже він містить лютеїн та інші речовини, що захищають нервові клітини і запобігають виникненню таких захворювань як дистрофія сітківки. Шпинат особливо рекомендують вживати людям, які працюють з комп’ютерами.

Міцність

Шпинат містить рекордну кількість вітаміну К, що впливає на міцність наших кісток. Людям, що часто нервують на роботі, шпинат допомагає відновити спокій та працездатність. Саме шпинат здатен запобігати ушкодженням слизових оболонок і стабілізувати обмін вуглеводів.

Йод, що міститься у шпинаті, цілюще впливає на щитоподібну залозу. Крім того, шпинат – джерело клітковини і хлорофілу, які стимулюють діяльність кишечнику.

spinach3

Консервна банка з мультфільму

Шпинат походить із Персії, у Європу прибув із маврами в IX столітті. Дуже повільно завойовував собі прихильників. Більшу популярність здобув після Другої світової війни, розрекламований американцями. Послом цього овочу став герой мультфільму – моряк Папай, що завжди мав під рукою консервну банку зі шпинатом. Опорожняв її одним ковтком, після чого приступав до бійки, яка завжди закінчувалася нокаутом супротивника.

Сьогодні більшість жителів США вживають шпинат як один із найпопулярніших овочів у країні.

На відміну від нашої країни, у Франції шпинат полюбляють і називають «королем» або «мітлою для шлунка». Французи вирощують шпинат усюди, де можливо, й використовують у багатьох стравах.

spinach4

Шпинат, помножений на 10

Шпинат відомий значним вмістом заліза. Перші підрахунки було зроблено в XIX столітті доктором Е. фон Вольфом, який помилився, неправильно поставивши кому. Шпинат містить в 10 разів менше заліза, ніж це виходило з його підрахунків! Помилка була помічена тільки в 1937 році. Гарною новиною для любителів шпинату залишається те, що він, як і раніше, перебуває в списку найкорисніших овочів не тільки через значний, незважаючи ні на що, вміст заліза, але також завдяки величезній кількості вітаміну С, Е, фолієвої кислоти, цинку, магнію та калію.

Шпинат містить зовсім незначну кількість калорій і безліч поживних речовин, що робить його ідеальним продуктом для тих, хто прагне схуднути, не зашкоджуючи здоров’ю. Локшина запечена із шпинатом не лише не додасть зайвих кілограмів, а й допоможе їх позбутися.

, , , ,