• nutrients

Що таке скорцонера та чим вона краще за спаржу

Корисно

За смаком скорцонера схожа на спаржу. Належить ця рослина до родини айстрових та містить велику кількість вітамінів і поживних речовин, має лікувальні властивості та чудово підходить для заморожування чи консервації.

100 г скорцонери – 17 ккал

Скорцонера містить натрій, калій, магній, кальцій, залізо, фосфор, хлор, каротин і вітаміни E, B1, B2, C і PP.

У замороженому, консервованому та іншому вигляді

За смаком скорцонера нагадує спаржу, але вона більш ніжна. Перед вживанням її необхідно обережно помити, потім очистити (краще всього в гумових рукавичках), поки її сік не почне давати червоне забарвлення. Їстівними частинами рослини є корінь та листя. Скорцонера чудово підходить для заморожування чи консервації, бо коли її консервують чи заморожують, рослина зберігає свою харчову цінність.

Добрий смак та лікувальні властивості

Скорцонера має чудові поживні властивості та смак, містить багато вітамінів. Її використовують у фітотерапії як лікувальний засіб при хворобах серця та для знеболювання. Глікозиди дають кореню приємний смак і визначають його дієтичні властивості, особливо при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Якщо спаржа занадто дорога

Скорцонеру часто вважають замінником значно дорожчої спаржі. Її також називають зимовим аспарагусом, оскільки вона наявна в холодну пору року.

Скорцонера та зміїна отрута

Скорцонеру почали культивувати як овоч лише наприкінці 16-го – на початку 17-го сторіччя. До того часу її використовували як цілющий засіб та протидію зміїній отруті. Так виникла її відома назва – “зміїна трава”.

, , ,