• nutrients

Сочевиця їстівна

Корисно

Рослина, що походить з Азії, сьогодні вирощується у багатьох країнах світу.

100 г сочевиці – 347 Ккал

Фон із зерен сочевиціСочевиця містить каротин, білок, протеїни, крохмаль, кальцій, фосфор, залізо, фолієву кислоту та вітаміни A, B1, B2, B6, C і PP.

 

Саме здоров’я

Завдяки великій кількості заліза та фолієвої кислоти сочевиця стимулює утворення еритроцитів і регулює діяльність нервової системи. Через низький глікемічний індекс вона часто входить до складу дієт, а також рекомендується особам, хворим на діабет. Завдяки клітковині очищає травну систему, а також знижує рівень холестерину та глюкози.

Поживне зерно та смачні паростки

Смачне та дуже поживне насіння сочевиці придатне для споживання у вареному вигляді. Його можна додавати до салатів, відомий також суп із сочевиці, а дуже поживними є її паростки, котрі можна їсти сирими, додаючи їх до бутербродів, салатів, а також супів і гарячих страв замість петрушки або кропу.

Суп із зернами чечевиці

Сочевиця в Біблії

З Біблії дізнаємося, як цінували сочевицю з прадавніх часів. У притчі розповідається, що за миску сочевиці старший син Ісаї відмовився від привілею первородства.

Ласощі вегетаріанців

Надзвичайно поживна сочевиця користується великою прихильністю вегетаріанців. Її можна додавати до салатів, може бути основою супів, а також вживається як замінник м’яса – з неї можна робити чудові котлети, паштет або лечо з додаванням інших овочів.

, , , , , ,