• nutrients

Турецький горох – нут, баранячий горох

Корисно

Стручкова рослина, яку вирощують задля незвичних зерен у формі, що нагадує голову барана з пташиним дзьобом. Третя найпопулярніша стручкова рослина у світі після горошку та квасолі.

100 г турецького гороху – 54 ккал

турецький горохМістить білок, клітковину, фосфор, калій, вітамін С, провітамін А, кальцій, залізо.

Енергетичне зернятко

Містить клітковину, котра впливає на правильне функціонування системи травлення, стан серця, а також стабілізацію рівня цукру в крові. Споживання турецького гороху додає організму енергію, котра повільно використовується, не призводячи підвищенню рівня цукру в крові.

Турецький горох завойовує світ

Нут походить із Близького Сходу, звідти він потрапив до північної Африки та Індії. Фінікійці привезли його в Іспанію. Свій тріумфальний хід по Європі нут закінчив у басейні Середземного моря, оскільки йому імпонує теплий і сухий клімат. Іспанці привезли його в Америку. Він прижився в мексиканській, іспанській, італійській та індійській кухнях. Однак, насамперед, він є символом східної кухні.

Як м’ясо

жовтий турецький горохЗавдяки великому вмісту білка використовується як замінник м’яса у вегетаріанській дієті.

… у сто різних способів

Мандрівників і туристів може здивувати різноманіття способів приготування турецького гороху. В арабських країнах він є головним інгредієнтом національних страв, які характеризують кухню цього регіону світу, таких як: хумус (пюре), фалафель (тепла закуска у вигляді кульок) чи кус-кус. Також його перемелюють у борошно, яке потім додають у соуси або використовують для приготування замінника кави. Турецький горох ще кладуть у супи й салати. В Індії та Пакистані молоді стручки нуту вживаються в їжу як овочі. У країнах Сходу печені зерна турецького гороху є делікатесом.

, , ,