Зелений горошок

Корисно

Однорічна стручкова рослина, яка стелиться чи в'ється. Вирощується задля зелених зерен.Хто відкрив закони, які стали основою класичної генетики, за допомогою зеленого горошку?

100 г зеленого горошку – 79 ккал

Відмінне джерело білка, вуглеводів, клітковини, містить залізо, калій, фосфор, цинк, вітамін С, вітаміни групи В.

green-pea

Гарна форма

Знижує рівень холестерину. Захищає від раку та позитивно впливає на кісткову систему.

Бадьорить і захищає

Горошок – улюблений овоч нашого дитинства. Він не лише дуже смачний, але і має незвичний склад поживних речовин. Завдяки поєднанню вітамінів В1, В2, В6 і С, а також заліза, він є ліками від утоми, анемії, поліпшує розумову діяльність і функціонування імунної системи.

green-pea2

Улюбленець королів

Горох належить до овочів, відомих уже в давні часи. Був одним з перших одомашнених овочів, які спочатку вирощували на Близькому Сході та на Балканах. Його вживали у вигляді сушених зерен до XVI століття, коли італійські садівники вивели сорти, призначені для споживання в сирому виді. Горошок дуже любив Людовик XVI, який наказав вирощувати його в садах Версаля.

Горох і президент

Горох був одним із найулюбленіших овочів Томаса Джефферсона, який щорічно оголошував конкурс на перший врожай цього овочу. Переможець конкурсу запрошував інших учасників на обід, повідомляючи, що горох уже готовий до вживання.

Асистент професора

Завдяки горошку Г. Мендель відкрив закони генетики.

green-pea3

Піонер у консервній банці

Горошок був першим овочем, закритим у консервну банку.

, , , ,