• nutrients

Недооцінений вітамін С

Корисно

Вітамін С - це з'єднання, властивості якого багато років використовуються в медицині по всьому світу. Він необхідний для нормального функціонування організму і бере участь в багатьох різних процесах. Крім того, вітамін С використовується у виробництві косметики - це потужний антиоксидант, він бореться з вільними радикалами, які викликають процес старіння.

Вітамін С – це найбільш популярний вітамін для зміцнення імунітету, який також вважається ліками від застуди. Тому він просто необхідний у домашній аптечці восени і взимку, коли хвороби частішають. Його регулярний прийом знижує ризик застуди, особливо він потрібен людям, які активно займаються спортом або фізичною працею. Вітамін С зміцнює кровоносні судини, а значить запобігає утворенню синців, кровотеч і кровоточивості ясен. Він також запускає процес окислення “поганого” холестерину, що веде до зменшення атеросклеротичних ушкоджень.
Брак вітаміну С в організмі може привести до ослаблення стінок капілярів і анемії, адже без нього знижується всмоктуваність заліза.
Серед джерел вітаміну С перше місце належить хрестоцвітим овочам та ягодам, на другому місці картопля, на третьому – жовті й зелені овочі та фрукти, а на четвертому – всі інші овочі та фрукти (полуниця, малина). У тваринній їжі вітаміну С дуже мало.

Недооцінений вітамін С

Слідкуйте за тим, щоб у вашому харчуванні було достатньо вітаміну С

Дізнайтеся більше про своє здоров’я на:

Вітаміни в овочах
Дієта для осені – Уникайте щорічного осіннього живота

, , , ,