Піраміда харчування для вагітних жінок

Корисно

Під час вагітності організм жінки потребує не стільки більше калорій, скільки більше поживних речовин. Потрібно знати, що саме слід вживати, адже це впливає не лише на вагітну маму, але і на її майбутню потіху.

Знай міру

Круг із продуктів для дієти із сегментамиІснує переконання, що дієта вагітної жінки значно відрізняється від звичного раціону. Це не зовсім так. Очевидним є те, що дієта, в зв’язку з новим «приятелем» в утробі, повинна бути збагачена більшою кількістю вітамінів, білку та мінералів. Незначно збільшується також потреба в затраті енергії. В першому триместрі денне споживання калорій збільшується на 150 ккал, в той час, як в двох наступних воно виростає в середньому до 350 ккал на день. З цього випливає, що потрібно вживати продукти з більшим вмістом поживних речовин, а не просто більше їсти. Ці корисні елементи потрібні як мамі, яка переживає важкі зміни і фізичні і емоційні, так і дитині, організм якої тільки формується.

Кальцій та фосфор для правильного розвитку

Найбільш важливі складові піраміди харчування під час вагітності – кальцій та фосфор. Кальцій – основний будівельний матеріал кісткової системи людини. Так само й фосфор, котрий окрім будівельної функції, забезпечує ще й збереження енергії в організмі. Літр молока чи похідних продуктів – майже повністю забезпечує організм фосфором і кальцієм на цілий день. Гарним джерелом цих елементів є також фрукти, овочі та борошняні вироби. Не варто забувати про залізо, яке міститься в яйцях і рибі.

Білок – незамінний будівельний матеріал

Вагітна мама з молоком в рукахКлючовим поживним елементом для розвитку дитини в утробі матері є білок. Завдяки ньому дитина може рости.

Легкозасвоюваний білок міститься як в продуктах тваринного походження: яйцях, курятині, сирі, рибі, телятині, так і в продуктах рослинного походження: вівсяні, кукурудзяні та пшеничні пластівці, макарони та коричневий рис. Не слід забувати про регулярне вживання овочів і фруктів.

Дієтологи радять їсти їх 4-5 разів на день.

, , , , ,