Піраміда харчування для людей похилого віку

Корисно

З віком наш апетит погіршується. Незважаючи на це та саме через це, ми повинні звертати особливу увагу на забезпечення організму поживними речовинами, які є необхідними для збереження здоров’я та фізичної форми.

Кожному по-трошки

Піраміда із продуктів на білому фоніЗ віком зазвичай послаблюється апетит. Саме тому слід звертати особливу увагу на забезпечення потреби нашого організму в належному харчуванні. Харчову піраміду було створено, звертаючи особливу увагу на потреби людей похилого віку. Її головна засада – значно менша потреба затрати енергії у старших людей. Приблизна добова норма калорій для них – 1200-1600 Ккал. Люди після 70 років повинні приділяти пильну увагу тому, щоб забезпечити свій організм основними поживними речовинами.

Поживна цінність понад усе

Обов’язковим при правильному складанні дієти є відповідний підбір необхідної кількості поживних речовин. Продукти в меню людей похилого віку повинні бути насичені поживними речовинами у кожній харчовій категорії, з акцентом на продукти з цільного зерна, овочі, фрукти, знежирені молочні продукти (або з низьким вмістом жирів), рибу та м’ясо.

Важливу роль у дієті відіграють овочі. Увага! Людям похилого віку рекомендовано вживати заморожені овочі, оскільки вони легкодоступні та багаті на поживні речовини.

Зерно та вода

Дружина з чоловіком з водою в руках на фоні гірПродукти з цільного зерна – це своєрідний «якір» піраміди харчування для людей похилого віку. До них належать зернові вироби (випічки з цільного зерна та зернові суміші), каші, рис, макарони, найкраще з борошна грубого помелу тощо. Піраміда для старших людей збудована «на воді». Надзвичайно важливо забезпечувати організм рідиною. Протягом дня рекомендовано випивати не менше 8 склянок води. Це допоможе запобігти проблемам з нирками та виникненню запорів.

Вітаміни та мінерали – біологічно активні добавки дієти

Поживні речовини повинні надходити зі страв, а не біологічно активних добавок. Останні повинні лише доповнювати поживні складники, які забезпечує харчування. Особливо рекомендовано для людей похилого віку вживати кальцій, вітамін B12, адже старіючий організм поглинає його у менших кількостях, а також вітамін D, оскільки з віком ми все менше часу проводимо на сонці. Відносно будь-яких біологічно активних добавок слід проконсультуватися з лікарем.

Фізична активність

З дружиною на природі на пробіжціРух і фізична активність залишаються важливими й в похилому віці. Ідеальним способом рухатися є плавання, аква-аеробіка, нордична ходьба, їзда на ровері, піші прогулянки та теніс. Кожен вид фізичної активності, який відповідає стану здоров’я та сил, приносить користь. Це може бути навіть праця на городі чи спільне приготування їжі.

Менше, але частіше

З віком організм працює все повільніше, негативні зміни не оминають також систему травлення. В результаті їжа перетравлюється повільніше та значно довше. Їжте по 4-5 незначних порцій страв протягом дня. Не змушуйте організм справлятися з великою кількістю їжі.

, , , ,