Цілющі властивості кави від стресу та емоційних розладів

Корисно

Протягом багатьох років вважалося, що кофеїн, який міститься в каві, може призводити до гіпертонії та навіть серцевих хвороб. Недавні дослідження показали, що при помірному вживанні кава дійсно може поліпшити наше самопочуття та допомогти позбутися стресу та іншого нервового напруження.

Кава може зашкодити, якщо її вживати занадто багато. Якщо випивати чотири або більше чашки кави на день, з організму виводиться магній, а це викликає нервову напругу та проблеми зі сном. Тим не менш, 2-3 склянки на день можна пити спокійно та без проблем.
Кава зміцнює організм і поліпшує самопочуття

Кава без кофеїну містить антиоксиданти, що виникають у процесі обжарювання зерна. Ці речовини руйнують вільні радикали у нашому організмі, що виникають під час контакту із забрудненим повітрям.
Вважається, що антиоксиданти допомагають боротися з раковими клітинами, сповільнюють процеси старіння і навіть перешкоджають утворенню зморшок.
З іншого боку, якщо вживати каву з кофеїном, це може призвести до затримки рідини в організмі, що може загрожувати утворенням набряків. Кофеїн покращує кровообіг і руйнує жирові клітини, тому він також допомагає нам схуднути.

Кава надихає та заряджає енергією

Недавні дослідження показали, що кофеїн не тільки стимулює, але й покращує розумову діяльність, він має помірні антидепресантні властивості, знижує відчуття страху та знімає емоційну напругу та стрес.

Захищає від хвороб

Кофеїн покращує циркуляцію крові в судинах головного мозку, що сприяє нормалізації порушених функцій і поліпшенню концентрації та пам’яті.
Кава без кофеїну має сечогінну дію та запобігає жовчнокам’яній хворобі.
Якщо пити дві або три чашки кави на день, це допоможе знизити ризик утворення каменів у нирках. Завдяки тому, що кофеїн розширює легеневі альвеоли та бронхи, три чашки кави на день заспокоюють приступи астми, збільшуючи потік повітря через бронхи та поліпшуючи дихання.

Кофеїн також корисний для тих, хто страждає від низького артеріального тиску, – він розслаблює нервову систему, підвищує артеріальний тиск до нормального рівня.

Кому не слід пити каву

Якщо ви страждаєте від порушення серцебиття, гіпертонії або виразкової хвороби, вам слід пити каву тільки без кофеїну. Вагітні жінки повинні обмежувати себе однією чашкою кави на день.

, , ,