Трави на кухні – на здоров’я!

Корисно

Здавна відома лікувальна сила трав, яка ціниться та використовується у цілому світі.

Буденним є також використання трав на кухні, що надає стравам, які готуємо, не лише особливих лікувальних властивостей, але й неповторного смаку й аромату. Варто знати до чого які трави можна застосовувати та як вони діють.

Базилік

Базилік полегшує кашель, пробуджує апетит, має позитивну дію при розладах шлунка, покращує травлення, знімає спазми та відновлює роботу нирок.
Його можна додавати до салатів, налисників чи омлетів, м’яса, риби, дарів моря, соусів і супів. Особливо цінується в італійській кухні.

Естрагон

Естрагон добре впливає на апетит, покращує травлення, поліпшує перистальтику кишок, має протизапальну, антисептичну та обезболюючу дію, полегшує ревматичні прояви, артрит, хвороби нирок і зубний біль.
Часто слугує інгредієнтом для омлетів і налисників, соусів, домашньої птиці, салатів і м’ясних страв.

Свіжа трава базиліку з поля

Ялівець

Ялівець активує роботу шлунку та печінки, покращує роботу нирок, має сечогінну дію, полегшує біль у м’язах, усуває розлади травної системи, проблеми зі шкірою та диханням, а також захворювання, спричинені депресивними станами. Використовується як приправа до м’ясних страв, частіше дичини, є інгредієнтом квашеної капусти, оцту на травах, маринадів, рибних і м’ясних страв, його також вживають для виробництва алкоголю (ялівцева горілка).

Коріандр

Коріандр регулює процеси травлення, протидіє здуттям, а також надмірному розвитку бактеріологічної флори в кишково-шлунковому тракті.
Він застосовується в якості приправи до різних м’ясних виробів, соусів, маринадів, грибних страв, горілчаних напоїв, лікерів, вин, а також маринованої риби. У великій кількості застосовується в китайській та індійській кухнях..

Суцільний фон з трави майорану

Майоран

Майоран покращує травлення, збільшує виділення шлункового соку, полегшує головний біль і лікує простуду.
Є додатком до печені, ковбас, страв з картоплі й овочів, ним заправляють фарші, супи, надає аромату гороховому супу й іншим стравам зі стручкових рослин.

М’ята

М’ята використовується при проблемах із виділенням жовчі, запаленням жовчного міхура та жовчних протоків, а також при жовчнокам’яній хворобі та жовтяниці, при здуттях, шлункових кольках, при проблемах із кишково-шлунковим трактом, а також нервової системи – безсоння, мігрень, невропатичні болі, нервові судоми та менструальні розлади.
Додається до салатів, використовується у виробництві цукру, для продукування напоїв, горілчаних виробів і лікерів, а також для ароматизації оцту, варених м’ясних страв і сальтисону. М’ятний соус у Великобританії – традиційний додаток до багатьох страв.

Орегано

Орегано застосовується як спазмолітичний, дезінфікуючий, сечогінний, антисептичний і протизапальний засіб. Допомагає при проблемах із дихальними шляхами, розладах травної системи та здуттях.
Приправа до салатів, соусів, ковбасних виробів, печених м’ясних страв, супів і риб, поєднується з овочами, сирами та дарами моря. Широко застосовується в італійській, іспанській і мексиканській кухнях.

Розмарин

Розмарин має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, дезінфікуючу, протиревматичну дію, застосовується при хворобах шлунку, печінки та нирок, покращує засвоєння жирів.
Слугує додатком до грибів, супів і соусів, салатів, риб і дарів моря, а також у якості приправи до макаронів, картоплі та м’яса, також дичини. Цю приправу можна часто зустріти у французькій кухні.

Трава розмарину в ящику

Шавлія

Шавлія має протизапальну й антисептичну дію, спричиняє виділення шлункових соків, регулює перистальтику кишечника, застосовується при болях у шлунку, кишкових кольках, також знімає запалення ясен, ротової порожнини, горла та лікує шкірні захворювання.
Шавлія – приправа, яку використовують для страв зі стручкових рослин, м’яса, овочів, для маринадів, супів і соусів, а також лікерів.

Чебрець

Чебрець має сильну антигрибкову й антибактерійну та відхаркувальну дію.
Його додають до м’ясних виробів, соусів, печені, дичини, риби, ним приправляють ковбасну продукцію, салати та страви зі стручкових рослин. Є характерним для французької кухні.

, , , , , ,