Веселка на тарілці

Красиво

Дієтологи поділили овочі та фрукти на 5 груп кольорів. Кожна з них має різні корисні властивості. Змішуйте кольори на тарілці, щоб бути здоровими.

Корисна порція
Ваша родина щодня має споживати з кожної кольорової групи порцію овочів i фруктів сирих, морожених, варених, найкраще на пару, або ж у вигляді соків.

Білі, напр., цвітна капуста, цибуля порей, селера, петрушка, картопля, а також цибуля та часник, мають антибактерійну та противірусну дію. Вони поліпшують імунну систему.

Жовто-помаранчеві, напр., морква, персик, апельсин, зміцнюють імунітет, оберігають зір і серцево-судинну систему від хвороб, а шкіру – від сонця.

Червоні, напр., помідори, червоний перець, малина, полуниця, кавун, оберігають від пошкодження клітини, дбають про серце.

Синьо-фіолетові, напр., спаржа, баклажан, червоний виноград і порічки, сливи, інші ягоди мають антиоксидантні, антибактерійні та протизапальні властивості. Вони допомагають боротися з інфекціями сечовивідної системи.

Зелені, напр., шпинат, салат, броколі, брюссельська капуста, спаржева квасоля, ківі, авокадо, забезпечують хороший зір, знешкоджують токсини, зміцнюють кровоносні судини та формують імунітет.

, , , , , ,