Дієта допоможе подолати весняний авітаміноз

Корисно

Пори року беззаперечно впливають на наше здоров’я та самопочуття, а особливим періодом є зимово-весняний перехід. Додаючи до страв певні продукти, можемо покращити свій настрій та імунітет.

Майже депресія

Коротші дні, незначна кількість сонячного світла і зміна температур не сприяють нашому здоров’ю та настрою. Почуваємося ослабленими, апатичними та втомленими. Варто у цей період підкріпити свій організм, забезпечуючи його необхідними речовинами для підтримання хорошої форми.

Регулярність

Перш за все, необхідно їсти регулярно. Нехай страви будуть менші, але їсти їх слід у середньому кожні 3 години. Завдяки цьому наш організм рівномірно забезпечується енергією і має достатньо сили для щоденної діяльності.

Дієта допоможе подолати весняний авітаміноз

Вітамін С

Найкраще зміцнює наш імунітет. Можна приймати його у вигляді добавок, але слід пам’ятати, що у такому випадку він набагато менше засвоюється, ніж з природних джерел.
Тому, стараймося, щоб у наших стравах з’являлися такі продукти як квашена капуста, зелень петрушки, брюссельська капуста, квасоля, цвітна капуста, солодкий перець, цибуля і часник. Доки з’являться свіжі овочі та зелень, слід використовувати корисні та поживні заморожені овочі. Вітамін С можна також знайти в ківі, цитрусових, або ж у ягодах шипшини. Слід пам’ятати, що продукти, які містять вітамін С, повинні бути в кожній страві.

Дієта допоможе подолати весняний авітаміноз

Насичені жирні кислоти

Кислоти Омега-3, які відповідають за правильне функціонування нервової системи, знаходяться передусім у морській рибі, а також ріпаковій олії та олії з пшеничних паростків. Кислоти Омега-6, які підсилюють імунітет проти інфекцій, містить соєва, соняшникова олія, а також олія з виноградних кісточок. Жирні кислоти також забезпечують наш організм енергією, необхідною, наприклад, для його зігрівання.

Живі культури бактерій

Кефір, йогурт або кисле молоко є справжньою скарбницею поживних ферментних бактерій, котрі дуже добре впливають на наш імунітет і є необхідними для імунної системи.

Дієта допоможе подолати весняний авітаміноз

Зігріваючі супи

Ніщо не може зігріти наш організм так, як смачний суп. Щоб він був ще і поживним, слід уникати супів, які заправлені засмажками або великою кількістю сметани. Зате до них слід додавати зігріваючі приправи, такі як імбир, кардамон або мускатний горіх.

Дієта допоможе подолати весняний авітаміноз

Ласі дрібнички

Не забуваймо також про мед. Моносахариди, які у ньому містяться – глюкоза, фруктоза, – роблять мед здоровими ласощами, але передусім мають зміцнюючі властивості. Мед також очищає наш організм, знижуючи рівень токсинів. Його рекомендують при втомах, він покращує кровообіг і регулює роботу печінки. Також він стимулює вироблення гемоглобіну і червоних кров’яних тілець, а ще має сильну антибактеріальну та протизапальну дію. Однак, слід пам’ятати, що мед не можна розігрівати до температури, вище за 40 градусів, адже тоді він втрачає свої корисні властивості.

Дієта допоможе подолати весняний авітаміноз

Слід уникати

Уникайте перш за все страв, які містять штучні барвники та консерванти, адже вони забруднюють наш організм і послаблюють імунну систему.

Солодощі та перекуски

Для покращення настрою ми охоче споживаємо щось солоденьке. Тож подбаймо, щоб це були корисні продукти для нашого організму. Цукор і продукти, до складу яких він входить, діють швидко, але недовго. Тож спробуймо додавати до страв продукти, багаті на магній, який регулює дію нервової системи та є незамінним у боротьбі зі стресом. Його можна знайти у пластівцях зі збіжжя, горіхах, бананах, какао та гіркому шоколаді.

, , , , , , ,