Звички, що ускладнюють дієти

Корисно

Іноді через старі укорінені звички та відсутність раціонального харчування буває важко схуднути та зберегти фігуру стрункою. Достатньо змінити лише кілька звичок, щоб стрілка на вагах опускалася все нижче й нижче навіть без жорсткої дієти.

1. Немає часу повноцінно поїсти

Недостатність повноцінного та раціонального харчування – це одна з причин формування поганих звичок харчування. Дослідження показали, що діти з зайвою вагою їдять половину свого часу перед телевізором. З іншого боку, ті, хто сідає за стіл із батьками, їдять більше фруктів та овочів, тому вони рідше страждають ожирінням.

Як цього уникнути. Встановіть час, коли вся родина буде разом сідати за стіл. Це може бути обід або вечеря, якщо ваша сім’я повертається пізно з роботи або навчання. Якщо вам дійсно не вистачає часу, готуйте на основі готових напівфабрикатів, наприклад, заморожених фруктів та овочів, супів, овочевих сумішей, рибного філе та іншого.

2. Коли я нервуюсь, мені хочеться з’їсти щось мучне чи печене

Торти, білий хліб і булочки містять багато вуглеводів, які стимулюють вироблення серотоніну – речовини, що відповідає за ваш добрий гумор та гарний настрій. Якщо скуштувати шматочок торта, це може допомогти вам позбавитися від стресу, та ви відчуєте деяке тимчасове полегшення. Тому іноді кинути цю звичку дуже важко.
Як цього уникнути. Час від часу можна боротися зі стресом з’їдаючи щось солодке, але це дуже небезпечно для вашої фігури. До такого перекушування можна швидко звикнути. Замість того, щоб з’їсти солодкий рулет, приготуйте корисний для здоров’я та вашої фігури обід. Коли ви дійсно відчуваєте стрес, замість того, щоб їсти, прогуляйтеся околицями протягом 15-ти хвилин. Коли ви рухаєтеся, також стимулюється вироблення серотоніну.

3. Близько 4 години я відчуваю потяг до шоколаду

Зазвичай, у другій половині дня рівень енергії різко падає. Тому на думку приходить те, що єдиний спосіб підняти собі настрій – це з’їсти шматочок шоколаду.

Як цього уникнути. Боротьба з тягою до солодощів дуже часто закінчується поразкою. Чим довше вона триває, тим більшою буде поразка (замість шматка, ви з’їсте половину шоколадної плитки). З’їжте лише два або три шматочка, навіть якщо вам хочете з’їсти більше. Дуже швидко ви відчуєте себе абсолютно задоволеними.

4. Я перекушую вечорами

Ввечері вам хочеться відпочити, а відпочиваючи ви перекушуєте чіпсами або горішками. Таке перекушування підходить швидше для заспокоєння та зняття стресу, ніж для втамування голоду.

Як цього уникнути. Не зберігати чіпси, горішки або будь-які інші калорійні закуски вдома. Намагайтеся їсти так, щоб останній прийом їжі відбувався о 18:30. Після цього часу навіть здорові закуски будуть позначатися на вашій талії. І дотримуйтеся правила – ніякої їжі перед телевізором.

5. По вихідних я дозволяю собі більше

Ви відпочиваєте від повсякденного життя, ваш план на день змінюється, ви бажаєте розслабитися та втішаєтеся святковими кулінарними виробами.
Як цього уникнути. У вихідні дні, між сніданком та обідом у вас перерва лише дві-трі години: ви підіймаєтеся пізніше та сідаєте обідати у звичайний час. Буває, що ви використовуєте вільний час для приготування пиріга або чогось особливого. Ви можете позбавитися від кількох калорій, якщо будете додержуватися дієти та зробите два великих прийома їжі: сніданок і вечерю, а між ними буде легкий обід, що складається, наприклад, лише з овочів.

, , ,