Корисні заморожені овочі

Корисно

Чи завжди свіжі овочі корисніші та поживніші за заморожені?

Що відбувається після того, як моркву викопали з землі чи зірвали помідор?

Картопля з морквою на городі на земліПроходить довгий час, перш ніж свіжі продукти з’являються на нашому столі. В середньому три дні овочі проводять у дорозі з поля чи на полицях у магазині. Наступні три дні зберігаються в наших холодильниках. Незважаючи на те, що вони збираються в найкращий час врожаю, на своєму шляху втрачають вітаміни та мінерали, оскільки витрачають їх на власний метаболізм.
За приклад може послужити зелена квасоля, що втрачає 40% вітаміну С, який міститься в ній, протягом 24 годин з моменту збору. Інші овочі та фрукти також піддаються таким процесам.

Овочі з моменту їхнього збору поступово втрачають свою поживну цінність. Цей процес, однак, можна призупинити.

Поживна цінність заморожених овочів дуже добре зберігається, оскільки максимально скорочено час з моменту їхнього збору в полі до заморожування – всього кілька годин. «Більшість вітамінів добре зберігається у свіжозаморожених або консервованих овочах», – так стверджує доктор Барбара Клейн з Університету штату Іллінойс у м. Champaign, котра досліджує різницю між свіжими та замороженими овочами.
Звичайно, відбувається втрата вітамінів

Ложка за замороженими овочами над тарілкою

…під час їх замороження. Найбільші втрати стосуються вітаміну C (бл. 25%), у випадку інших вітамінів втрати менш значні (напр., бл. 10% вітаміну B1). Однак, первісна втрата поживних речовин при заморожуванні компенсується більш низькою їх втратою під час зберігання.
Наприклад, каротин, що міститься в оброблених овочах, захищений упаковкою від нищівного світла. Заморожений горошок містить на 60% більше каротину, ніж свіжий горошок, що продають в магазині, зокрема, завдяки меншому впливу світла.

У деяких випадках заморожені продукти можуть бути навіть поживнішими за свіжі.

Дослідники з Австрійського споживчого товариства порівняли поживну цінність заморожених і свіжих овочів, імпортованих узимку з Італії, Туреччини, Іспанії та Ізраїлю. Вміст вітамінів у замороженому горошку, цвітній капусті, квасолі, кукурудзі та моркві був вищим, ніж в імпортованих свіжих овочах. Варто пам’ятати, що свіжі овочі, доступні взимку в магазинах, завозяться найчастіше з південної Європи чи північної Африки й містять набагато меншу кількість вітамінів і мінералів, аніж сезонні місцеві овочі.

Велика кількість води та тривале готування позбавляють овочі поживної цінності.

Варто також додати, що для того, щоб зберегти все найцінніше як у свіжих, так і в оброблених овочах, найкраще готувати їх на пару або в мікрохвильовій пічці (а не у великій кількості води).

, , ,