Методи обробки овочів

Корисно

Ознайомтеся з методами обробки овочів, котрі допомагають максимально зберегти поживну цінність продуктів.

Насправді, не всі з них дозволяють нам повністю використати багатство вітамінів і мінеральних речовин, але роблять наше меню надзвичайно розмаїтим. Також вони полегшують споживання овочів, як це рекомендують дієтологи, тобто п’ять разів на день.

Готування на пару

З огляду на те, що овочі на пару не занурюються у воду, втрачають менше вітамінів і мікроелементів, які розчиняються у воді. Найбільше поживних речовин зберігають овочі, завернуті в алюмінієву фольгу, оскільки, сік, який з них витікає, залишається в ній.

Заготовлені овочі для приготування на пару

Що дає готування на пару?

  • Зберігається більшість поживних речовин
  • Овочі зберігають природне забарвлення
  • Швидше м’якнуть тканини продуктів
  • Стають легкотравними
  • Мають низький вміст жиру

Варіння

Слід використовувати якомога менше рідини та вкладати овочі до окропу, а не холодної води, щоб процес тривав якомога менше часу. Варіння в окропі є найкращим способом для твердих овочів, таких як спаржева квасоля, броколі чи морква. Овочі слід готувати, за можливості, якомога менше часу, злити воду та відразу подавати до столу. Таким чином приготовані овочі є чудовим гарніром до креветок.

Висока температура не нищить мікроелементів, натомість вони розчиняються у воді. Найкращим методом їх збереження є приготування з відвару супу.

Тушкування

Перш ніж додати до тушкованої страви воду, підсмажте овочі на рослинній або оливковій олії. Накрийте каструлю і тушкуйте продукти бл. 5-8 хвилин. Найкраще для такого способу приготування надається морква, селера, цибуля-порей і фенхель. Тушковані коренеплоди та листкові овочі чудово смакують в якості гарніру до м’яса. Слід використовувати якомога менше рідини та не відціджувати овочі перед поданням.

Обсмажування

Ідеальний метод, особливо для солодкого перцю, баклажана, грибів і кабачків. Їх необхідно змастити олією і вкласти до розігрітої духової шафи, найкраще в скляному вогнетривкому посуді, щоб зберегти якомога більше соусу.

Нарізні печені баклажани на тарілці на чорному фону

Запікання

Цей метод дозволяє зберегти максимальну кількість поживних речовин, які розчиняються у воді. Нарізані овочі вкидаються до миски та заливаються оливковою олією. Додається часник, цибуля, сіль і перець. Тоді овочі викладаються на бляху та запікаються в духовій шафі до набуття м’якої текстури при температурі бл. 150°C. Можна запікати навіть листкові овочі, завертаючи в них фарш.

Смаження методом «stir-fry» (занурені в олію)

Смаження в такий спосіб допомагає зберегти максимальну кількість поживних речовин в овочах, оскільки вимагає небагато часу й незначну кількість рідини чи жиру. Подаються овочі разом із соусом, який залишився після смаження. У такий спосіб можна приготувати баклажани для арабського салату.

Наведені вище методи приготування харчових продуктів слугують для приготування здорових і природних страв. Їх використання запобігає надмірному вживанню жирів, обмежує втрату вітамінів, а також надмірне споживання кухонної солі в нашому щоденному раціоні.

, , ,