Успіх родини капустяних

Корисно

У ХХІ столітті успіх гарантовано всім овочам родини капустяних.

До цієї родини з безліччю достоїнств відносяться:
броколі, брюссельська капуста, цвітна капуста, кольрабі, а також білокачанна, червонокачанна, савойська та пекінська капусти.

Особливий успіх матиме багата на вітаміни та цінні мінеральні елементи броколі. Середній качан броколі забезпечує майже 300 мг вітаміну C і покриває майже половину денної потреби в β-каротині. Броколі містить також велику кількість калію, селену та сульфорафан. Завдяки цьому вона корисна в профілактиці ракових захворювань, а також сприяє стабілізації кров’яного тиску.

Цвітна капуста – це близька родичка броколі, вона також має багатосторонній цілющий вплив. Неприваблива на вигляд кольрабі – справжня скарбниця антиоксидантів. Склянка тушкованого овочу забезпечує більше денної норми вітаміну С, а також велику кількість вітаміну Е й калію.

Цінним овочем є також брюссельська капуста. Це одне із найбагатших джерел харчової клітковини. Багата антиоксидантними вітамінами капустина є важливим союзником у боротьбі з небезпечними вільними радикалами.

Ще одним представником родини капустяних, який заслуговує на увагу, є пекінська капуста. Її поживні та смакові якості використовуються в китайській кухні протягом багатьох років. Склянка цього овочу повністю покриває денну норму β-каротину, а кількість кальцію, що міститься в ній, дорівнює кількості, що міститься в половині склянки молока. Відповідно до останніх досліджень, фотохімічні речовини, що містяться в пекінській капусті, можуть бути корисними для профілактики раку грудей.

, , , , ,