Цей сайт використовує файли cookie. Проглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Топінамбур

100 г топінамбуру – 306 Ккал

Містить такі вітаміни: A, B1, B2, B6, C, i E. Окрім кремнію, калію, кальцію, фосфору, заліза та цинку містить також фруктозу, пектинові речовини й амінокислоти.  

Конкурент картоплі

Індіанці вирощували топінамбур ще до відкриття Америки Колумбом. Його бульби дещо схожі на картоплю, хоча малі відростки нагадують коріння імбиру. Смаком топінамбур нагадує артишок або грушу, тому часто його називають земляною грушею. Його можна вживати сирим, у складі салатів, а також вареним, і навіть, як і з картоплі, смажити млинці. У Франції бульби топінамбуру є щоденним інгредієнтом салатів. У Німеччині можна спробувати горілку – «Бренді з топінамбура» (Topinambur brandy), адже вихід алкоголю з цієї рослини вражає.

Поживна бульба індіанців

Земляні бульби топінамбуру з давніх-давен слугували індіанцям як пожива та ліки. Подальші дослідження виявили, що він знижує рівень надлишкового холестерину в організмі, регулює кров’яний тиск і роботу кишково-шлункового тракту, покращує імунітет і додає енергії. Його рекомендують вживати хворим на цукровий діабет, особливо на початкових стадіях розвитку хвороби. Дієти, які містять топінамбур, мають сечогінні властивості, тому він також корисний при захворюваннях нирок. Препаратам і стравам із земляної груші приписують також захисні властивості, які стимулюють організм до виведення токсичних речовин, як-от важких металів.

Північний лимон

Смакові властивості гарячого чаю зі скибочкою топінамбуру можна порівняти з чаєм із лимоном. Саме тому бульби топінамбуру називають «північним лимоном».  

Для виживання

В Америці топінамбур має важливе значення для людей, які полюбляють практикувати мистецтво виживання. Багато разів він також рятував від голодної смерті перших європейських поселенців в Америці.Ecommerce Modal Title
Ecommerce Modal Description