100 г авокадо – 240 Ккал
Містить ненасичені жирні кислоти, калій, магній, фолієву кислоту, вітаміни С, Е, К, Н, РР і з групи В, каротин, мідь і клітковину.
Перуанський афродизіак
Авокадо походить із Перу. Ацтеки й Інки вірили, що цій рослині притаманні властивості афродизіаку. Культивується майже у всіх зонах тропічного та субтропічного клімату. У деяких країнах його називають «маслянистим фруктом», з огляду на те, що містить велику кількість жирів. Фрукт авокадо має інтенсивне зелене, жовте чи фіолетове забарвлення.
Застосування на кухні
Авокадо застосовується передусім у кулінарії. Його можна подавати з додаванням лимонного соку чи оцту, або також як інгредієнт пікантних і солодких салатів. Крім цього, з нього роблять пюре з лимонним соком, часником, сіллю і перцем, щоб отримати "гвакамоле" (guacamole) – соус мексиканської кухні. Шматочки авокадо на скибці хліба заміняють сир. Слід пам’ятати, що авокадо не витримує високих температур – варений або печений набуває гіркого смаку.
Багатство корисних речовин
Через вміст ненасичених жирів він рекомендується особам, які хворіють на атеросклероз, гіпертонію, а також як доповнення до дієти чи замість олії. Фрукти авокадо також радять особам, які страждають від анемії, гіпертонії, мають проблеми з шлунком і травленням. Вміст вітаміну Е і В допомагає знімати стрес, а також усувати проблеми з безпліддям у жінок і чоловіків.
Інгредієнт лікеру
Голландська назва яєчного лікеру – «Адвокат» (Avokaat) – походить від авокадо. Індіанці робили з авокадо кремово-верщковий лікер, а європейці замінили тропічний фрукт яйцем.
Замість скальпеля...
Авокадо застосовується також у косметиці. Маски з цього фрукту знімають подразнення шкіри та відживляють її. Змішавши м’якоть авокадо з олійкою з кісточок винограду чи олією солодкого мигдалю, її можна використовувати для масажу. Авокадо глибоко відживляє і зволожує не лише шкіру, але й волосся.