
Програма здорового харчування
Це радше програма здорового харчування, а не дієта для схуднення. В її основі – теорія глікемічного індексу (ГІ), який допомагає при лікуванні цукрового діабету, серцевих хворобах і боротьбі із зайвою вагою, а також для підтримки фізичної форми спортсменів.
Після прийому їжі рівень цукру в крові збільшується. У випадку споживання продуктів з високим ГІ цей ріст дуже швидкий. Різке зростання рівня цукру призводить до збільшення виробництва інсуліну, який викликає апетит, тому у нас з'являється бажання знову що-небудь з'їсти, найкраще - те саме, що спричинило весь процес. При високому рівні інсуліну організм спалює менше калорій.
Глікемічний індекс
Це спосіб визначення кількості цукру в крові після споживання різних страв. Продукти з низьким ГІ спричиняють повільне зростання рівня цукру, завдяки чому, не відчувається голод, а організм має достатньо часу, щоб перетворити жирові кислоти в енергію. Слід пам'ятати: чипси чи печиво не поліпшують настрій, а навпаки погіршують стан організму. Продукти з відносно низьким ГІ: яблучний сік, м'які фрукти, вівсяні пластівці, мюслі, квасоля, рис басматі, житній хліб і йогурт. Це далеко не весь перелік продуктів, існують спеціально розроблені таблиці, за допомогою яких можна вибрати продукти з низьким ГІ.
Приклад меню
Сніданок
- Мюслі
- Яйце «в мішечку» з грінкою та невеликою кількістю масла
Другий сніданок
- Булочка з борошна грубого помелу з невеликою кількістю масла, курятиною і листям салату
- Овочевий суп
- Фрукти
Обід
- Крупи та бульбові овочі з великим вмістом вуглеводів
- Необмежена кількість зелених овочів
- На вибір невелика кількість м'яса чи квасолі, сочевиці, тофу
- Тушковані фрукти або фруктовий шербет
Перекуски
- Йогурт з низьким вмістом жиру чи шматочок жовтого сиру
- Грінки з цільнозернового хліба, Фрукти, сирі овочі (морква, селера)
- Крекери і кисломолочний сирок з низьким вмістом жиру