Всього у світі існує близько 400 видів квасолі. Вони розрізняються за розміром і кольором: від білої (канелліні, бостон) та бежевої з чорними цятками (пінто, чорноглазка) до зеленої (флажолет), рожевої і чорної. Практично в усіх сортах квасолі міститься велика кількість рослинного білка. Відмінності можуть бути тільки в кількості і складі мінеральних речовин та енергетичній цінності. Свіжа, тільки-но з грядки квасоля - цінне джерело вітамінів В, С і Є. Також в ній багато калію, кальцію і фосфору. Деякі сорти квасолі містять велику кількість заліза (квасоля звичайна), фолієву кислоту (боби мунг, пінто, чорноглазка), селен (чорноглазка) і цинк (червона, чорна).
Цінне джерело рослинного білка
Білок в квасолі має велику кількість лізину та амінокислот необхідних для вироблення карні тину, речовини, яка зміцнює серцевий м'яз та запобігає виникненню ішемічної хвороби та інфаркту. Квасоля підтримує кислотний баланс в тілі, особливо це буде корисно людям, які часто їсть м'ясо, рибу, яйця та хліб. Квасоля також сприяє зниженню кислотності. Тому люди з підвищеною кислотністю і печією можуть сміливо додавати її до свого раціону. А рослинний білок буде корисний для профілактики остеопорозу.
Квасоля багата лецитином
Лецитин, який у великій кількості міститься в квасолі, корисно впливає на наш мозок і нервові тканини, покращує концентрацію уваги і пам'ять. Лецитин також посилює активність вилочкової залози, тобто залози внутрішньої секреції, відповідальної за міжклітинний імунітет. Лецитин зменшує шкоду, яку завдають нам зовнішні токсини, постачає рослинний жир в усі клітини і знижує рівень холестерину в крові. Завдяки цьому компоненту зменшується ризик розвитку атеросклерозу і серцево-судинних захворювань, наприклад, гіпертензії.