Вітамін Е разом із вітамінами А та С є гарним антиоксидантом, який захищає організм від процесу пошкодження клітин у результаті окислення, а також від негативного впливу вільних радикальних частинок. Вітамін Е спільно з антикоагулянтами перешкоджають утворенню тромбів, дозволяючи клітинним мембранам убирати в себе більше корисних речовин. Також вітамін Е бере участь у захисті еритроцитів, експресії генів та передачі нервових імпульсів по всьому тілу. Нормальне функціонування органів зору людини також значно залежить від наявності необхідної кількості вітаміну Е в організмі.
Нестача вітаміну Е в організмі є рідким явищем, проте воно досить-таки часто спостерігається серед людей із фіброзно-кістозною мастопатією та глютеновою. Найбільш розповсюдженими симптоми нестачі вітаміну Е в організмі: підвищена стомлюваність, занепад сил, розлад нервової системи, м'язова дистрофія та зниження імунітету до інфекцій. Природно вітамін Е виробляється лише рослинами.
Найбільш цінними природними джерелами вітаміну Е є олії, особливо олія зародків пшениці. Гарними носіями вітаміну Е також є горіхи, насіння та зелені листові овочі: салат, шпинат, капуста.
Додати до свого раціону більше продуктів, які містять вітамін Е.
Ще більше корисної інформації про ваше здоров'я:
Як заповнити нестачу вітамінів навесні?
Кукурудза – овоч без глютену