Цей сайт використовує файли cookie. Проглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Артишок

100 г артишоку – 57 Ккал

Артишоки містять клітковину, калій, кальцій, залізо, фосфор, каротин, вітамін B1, B2, РР і C.

Як вживати

В артишоках їстівним є передусім квітколоже, а також м’якоть і листя. Відрізаємо стебло та верхівку артишоку, скроплюємо лимонним соком, щоб не почорнів і варимо у підсоленій воді близько 20 хвилин. Листя мачається в соуси чи підливи за смаком і висмоктується, а середина, тобто квітколоже, вважається найсмачнішою частиною артишоку і споживається окремо або додається до салатів.

Артишоки для здоров’я

З огляду на вміст цукру – інулін – артишоки можуть вживати хворі на діабет. Цей овоч також застосовується для виробництва ліків, які знижують рівень холестерину та тригліцеридів у крові. Листя артишоку також містить флавонаїди, котрі регулюють роботу печінки та жовчного міхура. Флавонаїди вважаються сильними антиоксидантами – борються з вільними радикалами і зменшують ризик ракових захворювань.

Афродизіак

Вже в давнину вірили, що артишоку під силу «оздоровлювати» подружжя. Ніжне квітколоже, яке називають серцем артишоку, радили вживати сирим або вареним, як досконалу протиотруту від жіночо-чоловічих серцевих проблем і не тільки...

Природній косметичний засіб

Артишок цінують у косметології та виробництві косметичних засобів. Він входить до складу молочок, тоніків, кремів і масок. Має захисну, очищаючу, асептичну та стягуючу дію на шкіру, запобігає запальним станам, допомагає при лікуванні прищів. Виконує також функцію анальгетика, антивірусного та протиалергійного засобу.



Ecommerce Modal Title
Ecommerce Modal Description