Одна із найсучасніших музично-рухових форм навантаження спортивних занять, яка пропагується у цілому світі. Для участі в заняттях не треба вміти плавати. Перевага аква аеробіки в тому, що займатися нею можуть люди з різним ступенем фізичної підготовки, адже тренування безпечне й ефективне, а крім того це чудова розвага, яка дозволяє відчути свою індивідуальність, хоч це й групові заняття.
Для кожного
Аква аеробіка сподобається людям, які не займаються професійно спортом, борються із зайвою вагою (протягом години можна спалити до 600 Ккал), а також старшим особам.
У воді тіло людини стає легшим, тому займатися простіше. Гідростатичний тиск впливає на рухи грудної клітки. Заняття нагадують звичайну аеробіку, а тому можуть проводитись у різній формі: хореографічна постановка чи загальнозміцнювальні вправи.
Потрібно зануритися до половини в теплу воду (20-25ºC), яка надасть відчуття розслаблення м'язів, що у свою чергу унеможливить м'язові судоми. Йде навантаження на весь опорно-руховий апарат, тому цей вид занять рекомендовано людям, які хворіють на остеопороз, у яких проблеми з хребтом і суглобами, або ж які страждають від гіпертонії.
- Розминка. Зануритися у воду по пояс і побігати, тримаючи рівно спину, дивлячись перед собою та високо піднімаючи коліна. Якщо заняття проходять у басейні, тоді можна зробити кільканадцять підскоків, стоячи біля стінки басейну та спираючись долонями на край. Тривалість: 3-5 хвилин.
- Основна частина. Це вправи на витривалість і силу. Набір вправ може бути різноманітним, займатися можна як зі знаряддями, так і без них. Тривалість: близько 30 хвилин.
- Розслаблення. Заспокоєння організму, що триває близько 3 хвилин.