
«Золото індіанців», як ще називають кукурудзу, містить велику кількість вітамінів групи В, вітаміни A, Д, Є, K, фолієву кислоту, а також корисні мінерали: фосфор, калій, кальцій, магній, селен, кобальт, йод і бром.
Кукурудза - потужний антиоксидант
Селен і вітамін Є знижують ризик виникнення раку. Селен входить до складу ензиму, який захищає клітинні мембрани і червоні кров'яні тільця від згубного впливу вільних радикалів. Це перешкоджає виникненню ракових клітин в органах і тканинах. До того ж, селен відіграє важливу роль у зміцненні імунної системи. Якщо щодня отримувати необхідну кількість селену, то наш організм в рази збільшить виробництво білих кров'яних тілець. Ще один цінний інгредієнт кукурудзи - лютеїн (речовина з групи каротиноїдів) надає кукурудзі золотистий колір. Лютеїн зміцнює очні м'язи і має антиоксидантні властивості.
Кукурудза для здорового серця
В кукурудзі міститься велика кількість калію, який позитивно впливає на серцевий м'яз. Дослідження довели, що у людей, до раціону яких входять продукти, що містять калій, правильний серцевий ритм і кров'яний тиск є в межах норми. Крім того, регулярне вживання кукурудзи знижує рівень холестерину. Оскільки до її складу входять розчинні волокна, які «обплітають» холестеринові бляшки і допомагають вивести їх з організму.
Їжа без глютену
Мало хто знає, що кукурудзу можуть їсти люди з алергією на глютен і ті, хто дотримується безглютенової дієти. Такі продукти з глютеном, як борошно, крупи, пластівці і масло можна спокійно замінити «кукурудзяними» аналогами.