Відповідна поведінка за столом
- Категорично заборонено: плямкати, накладати занадто великі порції на тарілку, настромлювати великі шматки на виделку, утримувати на своїй тарілці безлад, говорити з повним ротом, їсти занадто швидко.
- На кріслі потрібно сидіти спокійно та прямо.
- Руки завжди тримати на столі, а не під ним. Однак, слід пам’ятати, що не можна опирати на стіл лікті.
- Не можна гратися столовими приборами.
- Не можна бубніти пальцями об край стола.
- Не схрещуйте під столом ноги, обидві стопи мають спокійно стояти на підлозі.
- У жодному разі не можна знімати під столом взуття.
Про що говорять столові прибори?
Під час споживання їжі послуговуємося ножем і виделкою, з яких лише виделка слугує для подавання страви до вуст. Ніж слугує для нарізання та набирання їжі на виделку. Незважаючи на техніку використання ножа та виделки слід пам’ятати, що один раз використані столові прибори, ніколи не мають знову опинитися на скатертині, завжди слід класти їх на тарілку.
- Перерва - коли робите перерву, щоб спілкуватися з іншими учасниками застілля, або ж попивати вино, відкладайте столові прибори на край тарілки. Це – знак для офіціанта, що Ви ще не скінчили споживати страву.
- Закінчення - однак, якщо Ви скінчили їсти, тоді слід покласти ніж і виделку навскіс (ніби стрілка годинника, що вказує на п’яту годину), ніж з правої сторони лезом всередину, а виделку – з лівої. Таким чином складені виделка та ніж слугують сигналом, що споживання їжі закінчено й офіціант може забрати тарілку.