Фіолетова морква – правда чи вигадка
До 17 століття майже вся культивована морква була фіолетовою. Добре відому помаранчеву моркву виростили голландські садівники наприкінці 16 століття. Вони використовували мутуючі різновиди фіолетової моркви та крок за кроком розробили помаранчеву, яку ми полюбляємо їсти зараз. До цього моменту майже вся морква мала фіолетовий колір, інколи траплялися жовті чи білі коренеплоди. Але вони виростали рідко та їм не вистачало фіолетового пігменту антоціану.
Поява помаранчевої моркви, швидше за все, була результатом мутації жовтої, білої та дикої моркви, яка відрізняється від культивованої. Дикі предки моркви походять з території сучасного Ірану та Афганістану, саме на цих територіях можна знайти багато дикої моркви.
У чому полягає "крутизна" фіолетової моркви?
Фіолетова морква - не просто щось новеньке. Унікальний кольор цього овоча відображає його фітохімічні складові. На відміну від свого помаранчевого побратима, в своєму арсеналі цей фіолетовий супергерой має не тільки вітамін А та бета-каротин. Додатково цей овоч є багатим на антоціан - антиоксидантну речовину, яка надає йому характерний, як у чорниці, фіолетовий колір. Дослідження виявили, що ці сині та фіолетові пігменти мають здатність поліпшувати пам'ять, зір, попереджують серцевий напад, мають протизапальні властивості та навіть допомагають контролювати вагу тіла.