Роль келиха
Келих, з якому п’ємо певний вид алкоголю, має величезне значення, адже до різних видів напоїв призначені різні види келихів, завдяки чому вони зберігають свій смак і аромат.
Горілка
У келихах з ніжкою подають чисті та сортові горілчані вироби, у келихах без ніжки – лише чисті. Келих наповнюють так, щоб до крайки залишилося 3-5 мм.
Шампанське й ігристі вина
Для них застосовуються вузькі келихи, зазвичай звужені до гори. Тримати їх слід за ніжку, щоб не гріти долонею напій. Келихи наповнюють на 3/4 висоти.
Білі вина
Келихи повинні бути прозорі, вироблені з гладкого дуже тоненького скла. До білого вина використовують келихи з меншою чашею, ніж до червоного. Їх наповнюють наполовину після вживання страви.
Червоні вина
Використовуються келихи з великою, звуженою до гори чашею та досить короткою ніжкою. Келихи тримають за чашу чи за ніжку. Наповнюють їх на 3/4.
Десертні вина й аперитив
Використовуються келихи, схожі на бокали для червоного вина, але менші за них. Келихи тримають за ніжку. Подавати їх слід при кімнатній температурі. Наповнювати не більше як на половину.
Коньяк і бренді
Застосовуються келихи з випуклою чашею, за котру їх тримають. Наливають лише близько 20-40 мл алкоголю.
Віскі
Застосовуються склянки циліндричної форми з товстим дном. Ці склянки також можна використовувати до «дрінків», вигадливих коктейлів, а також усіх алкогольних напоїв, які розливаються на кубики льоду.
Лікери
Застосовуються келихи, які нагадують формою келихи на ніжці до горілчаних виробів, але вони значно вужчі. Їх тримають за ніжку, а наповнюють до половини.
Шорт-дрінк
Використовуються келихи з короткою ніжкою та чашею, що розширюється догори. Наповнюють їх так, щоб до краю залишилося не менше, ніж півсантиметра.
Пиво
Пиво подається у спеціальних бокалах, які можуть нагадати великі чарки на короткій ніжці. Існують також високі та вузькі келихи, які трохи розширюються доверху.